W poniedziałek 12.07.2021r., na plebani parafii Kościoła Św. Katarzyny w Goleniowie, odbyło się finalne spotkanie w sprawie postawienia w Goleniowie pierwszej tzw. ” Lodówki Społecznej. W spotkaniu uczestniczył Ksiądz Proboszcz – Krzysztof Musiałek, Pani Dyrektor Wydziału Administracji i Spraw Społecznych – Mażena Domańska oraz inicjatorka akcji Pani Kamila Piwowarska prezes Stowarzyszenia “Trzy Rybki”.

(…) To było finalne spotkanie na którym doprecyzowaliśmy wszystkie kwestie i sprawy dotyczące lodówki. Pani Dyrektor Mażena Domańska dołożyła wszelkich starań aby znaleźć pomiot, który bardzo chętnie przyjął nas i naszą inicjatywne do siebie. Znalezienie odpowiedniej lokalizacji oraz godnych zaufania osób z którymi warto podjąć współprace nie jest takie proste jakby się mogło wydawać z perspektywy osoby obserwującej. Prowadzenie takiego przedsięwzięcia to wielka odpowiedzialność społeczna. To poświecenie z wielu stron, zaplanowanie, omówienie warunków technicznych, montażu, a co najważniejsze zapewnienie ciągłej opieki nad  projektem”- kontynuuje Pani Kamila. Dla mnie osobiście jest to ogromne wyzwanie ale również spełnienie jednego z moich charytatywnych marzeń – dodaje.

Co zostało ustalone ?

Generalnie wszystko: lodówka jest – czeka na oklejenie. Daszek zabezpieczający – zamówiony. Osoby odpowiedzialne za montaż w pogotowiu. Kolejny krok to spisanie regulaminu i startujemy.

Kto jest sponsorem całej akcji ?

Sponsorów jest kilku – tłumaczy Pani Kamila – Po pierwsze nasza lokalna Pizzeria Piccolo Amore – ona zasponsorowała lodówkę. Za oklejenie – czyli względy estetyczne, tak aby każdemu było choć ociupinkę miło, wziął odpowiedzialność Pan Radny Robert Kuszyński. Po stronie Stowarzyszenia leży zakupu daszka zabezpieczającego, montaż oraz opieka tj. sprzątanie, doglądanie. Koszt prądu bierze na swoje barki organizacja Caritas działająca przy parafii Św. Katarzyny w Goleniowie. Oczywiście jeśli ktokolwiek chciałby się dołożyć do przedsięwzięcia zapraszam do kontaktu ze mną poprzez mail: kama.piwowarska@wp.pl lub pod numerem telefonu: 514-777-160.

Finalizacja na tip top przewidziana jest na koniec wakacji 🙂

(red.)

Dodaj komentarz