Goleniów obywatelskością stoi ?

Obywatelskość definiowana jest w socjologii jako specyficzną postawę jednostki wobec zbiorowości, w której żyje, i jej członków, zbudowaną na przekonaniu o randze określonych wspólnotowych wartości jak np. braterstwo, solidarność, akceptacja równości praw, zaufanie, respektowanie dobra wspólnego, kooperacja, przestrzeganie wspólnie ustalonych reguł, podmiotowe traktowanie współobywateli (na podstawie definicji stworzonej przed Edmunda Wnuka-Lipińskiego).

 W opisie nagrania, które ukazało się na facebookowym profilu Gminy Goleniów czytamy: “Goleniów obywatelskością stoi” – powiedziała Anita Jurewicz, zastępca burmistrza witając w Rampa Kultura i Twierdza Design Donalda Tuska, przewodniczącego Platforma Obywatelska. (pisownia oryginalna).

 Redakcja goleniow.net nie otrzymała wcześniejszej informacji o planowanej wizycie w naszej pięknej Gminie byłego Premiera Donalda Tuska.

Szczerze powiedziawszy nie byliśmy tym posunięciem zaskoczeni, mając w pamięci Konferencje Prasową Przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny w Goleniowie w dniu 19.04.2018r.

LINK do nagrania – https://www.youtube.com/watch?v=o6Cf7g-UVuk

 Wierząc słowom żony Roberta Krupowicza , burmistrz wczorajszą wizytą byłego Premiera też był „lekko” zdziwiony.

 

 

 

(red.)

Dodaj komentarz