W ubiegłą sobotę policjanci Ruchu Drogowego goleniowskiej komendy zatrzymali prawo jazdy 76-latkowi, który najwyraźniej zapomniał, że w obszarze zabudowanym obowiązuje ograniczenie prędkości. Na kierującego pojazdem marki Skoda nałożono mandat karny w wysokości 400 zł oraz 10 pkt.

Policjanci ruchu drogowego, patrolując miejscowość Tarnówko, zwrócili uwagę na pojazd marki Skoda Karoq. Zmierzyli prędkość osobówki i okazało się, że kierujący samochodem porusza się z prędkością 94 km/h. 76-letni mieszkaniec powiatu goleniowskiego przekroczył prędkość o 54 km/h. Mężczyźnie funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy na trzy miesiące oraz ukarali 400 zł mandatem i 10 punktami.

Z powodu nadmiernej prędkości na drogach giną nie tylko kierujący samochodami i pasażerowie, ale także piesi i rowerzyści. Dlatego działania policjantów mają na celu wyeliminowanie kierujących, którzy nie stosują się do ograniczenia prędkości jak również uświadomienie wszystkim, jak poważne konsekwencje powoduje ignorowanie przepisów prawa.

Przypomnijmy, że za przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie w trakcie prowadzonej kontroli drogowej obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy.

Policja apeluje o rozwagę i ostrożność. Nadmierna prędkość i brawura to wciąż główne przyczyny wypadków drogowych.

Pamiętajmy, że kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu!

mł.asp. Anna Dygas

foto : Zac Ong

Dodaj komentarz