Szukasz spokojnej miejscówki na wycieczkę ? – Turystycznie z Goleniów.Net

Spokój, cisza, mało turystów – bo wszyscy nad morzem 🙂 – to właśnie nasza propozycja na jednodniowy wypad rodzinny.

Moryń – oddalony od Goleniowa około 100 km – kierunek Chojna. Małe urokliwe miasteczko, które ma ogrom atrakcji dla najmłodszych.

Bluszczowy las

Las jak las zielony. Jednak nie ten, ten jest wyjątkowy. Drzewa bowiem w 90% porośnięte są bluszczem od korzeni aż do koron.  Wygląda to bajecznie i cudnie. Las położony jest nad jeziorem. Znajdują się w nim liczne ławeczki na których można spocząć. Przy brzegach jeziora przycumowane łódki nadają temu miejscu nieprzeciętnego uroku.

Ścieżka dydaktyczna

Tuż za ryneczkiem miejskim rozpoczyna się ścieżka dydaktyczna na której można zobaczyć eksponaty zwierząt takich jak: mamuty, niedźwiedź, łoś, nosorożec oraz kilka innych. Zwierzaki są zrobione w skali 1:1, pokryte futrem, tak aby jak najbardziej odzwierciedlały rzeczywistość. Przy każdym okazie znajduje się tablica informacyjna z precyzyjnym opisem. Ścieżka edukacyjna jest niebywałą atrakcją dla najmłodszych, chociaż jak można było zauważyć nie tylko 🙂

Plaża miejsca

Idealne miejsce na upalne dni, utrzymana w znakomitej kondycji i czystości z lazurową wodą. Duża plaża oraz piękny pomost dodaje temu miejscu niebywałego uroku. Oczywiście jest również zaplecze gastronomiczne oraz toalety ogólnodostępne.

Pyszne lody 

Po wycieczce edukacyjnej, na rynku miejskim w ciszy i spokoju można zjeść pyszne lody rzemieślnicze, ciacho czy wypić dobrą kawę.

Nie będziemy się więcej rozwodzić aby nie psuć wam niespodzianki oraz uciechy z wizyty 🙂 Zachęcamy do odwiedzenia naszej galerii która ciutkę przybliży Wam wyjątkowość tego miejsca.

Pozdrawiamy z wyprawy …

(red.)

 

Dodaj komentarz