Gdzie najszybciej uzyskać zatrudnienie w Szczecinie?

Gdzie najszybciej uzyskać zatrudnienie w Szczecinie?

Dla osób poszukujących pracy Szczecin ma wiele do zaoferowania. Bezrobocie jest znacznie niższe niż w skali całego kraju – w mieście wynosi 3,6%, w Polsce 5%. Bardzo wiele zawodów w Szczecinie uznaje się za deficytowe, a korzystne położenie na mapie kraju i Europy sprawia, że kwitną zarówno usługi, jak i handel. Wyraźne ożywienie widoczne jest w branży handlowej, transportowej, a co za tym idzie – również księgowej. Sprawdź, kto dostanie dobrą pracę w Szczecinie i gdzie jej szukać.

Praca w Szczecinie – co ma do zaoferowania rynek?

Szczególnie dobre informacje związane ze szczecińskim rynkiem pracy dotyczą ludzi młodych. Według danych Eurostatu z 2022 r. stolica woj. zachodniopomorskiego jest miastem charakteryzującym się najniższym bezrobociem w grupie wiekowej 15-24 lata w całej UE (wynosi ono 2,5%). Również pracownicy w wieku 50+ oraz kobiety – czyli kolejne dwie grupy zagrożone długotrwałym bezrobociem – bez problemu znajdą tutaj ciekawą pracę.

Zatrudnienia warto poszukiwać przede wszystkim na portalach internetowych z pracą. Każdego dnia pojawiają się dziesiątki ofert w wielu branżach, dzięki czemu można cały czas trzymać rękę na pulsie i mieć pewność, że żadne ciekawe ogłoszenie nie zostanie przeoczone.

Praca w księgowości – jakie trzeba mieć kwalifikacje?

Do zawodów szczególnie atrakcyjnych pod kątem wynagrodzenia należy praca księgowej. Początkująca księgowa w Szczecinie zarobi ok. 5 000 zł brutto. Już po kilku latach pracy pensja może podskoczyć do ponad 7 000 zł brutto. Główne księgowe zarabiają nawet powyżej 15 000 zł brutto – to świetny wynik, motywujący do podjęcia starań w kierunku zdobycia odpowiedniego wykształcenia.

Najlepszym sposobem na uzyskanie niezbędnej wiedzy są studia wyższe (w tym podyplomowe) na kierunku, takim jak rachunkowość, finanse, księgowość czy ekonomia. Ze względu na ogromne zapotrzebowanie, księgowa z wykształceniem średnim również znajdzie pracę w Szczecinie, ale może ona być gorzej płatna.

Praca dla kierowcy – czy w Szczecinie są ciekawe oferty?

Położenie Szczecina sprzyja powstawaniu licznych firm logistycznych, spedycyjnych i transportowych, działających tak w obszarze lądowym, jak i morskim. Z tego też powodu praca w transporcie jest stale dostępna, a przy tym naprawdę dobrze płatna – zwłaszcza praca kierowcy ciężarówki, pokonującego każdego tygodnia międzynarodowe trasy.

Kierowca ciężarówki w Szczecinie zarabia ok. 10 000 zł brutto, ale może to być nawet dwa razy więcej – wszystko zależy od posiadanych uprawnień, od ilości i długości wykonywanych kursów, od wiezionego ładunku i od kierunku geograficznego. Szczegółowych informacji szukaj w ofertach na https://www.gowork.pl/praca/kierowca;st/szczecin;l.

W jakich jeszcze zawodach można znaleźć dobrą pracę w Szczecinie?

Barometr Zawodów pokazuje wyraźnie, że w Szczecinie mamy do czynienia z rynkiem pracownika. Lista zawodów deficytowych liczy kilkadziesiąt pozycji. Są na niej oczywiście wspomniane już księgowe i kierowcy, ale także wiele innych specjalizacji, tak w zakresie pracy fizycznej, jak i umysłowej.

W Szczecinie brakuje osób wykonujących pracę w obszarze IT – programistów i administratorów baz danych, stron www i sklepów internetowych. Potrzebni są przedstawiciele branży medycznej i nauczyciele (właściwie każdego typu szkół). Nie ma wystarczającej ilości wykwalifikowanych robotników budowlanych i operatorów maszyn. Rąk do pracy poszukuje przetwórstwo spożywcze, handel i gastronomia. Nie brakuje ofert w tradycyjnych zawodach, takich jak krawiec, stolarz czy tapicer.

Artykuł Sponsorowany

Dodaj komentarz