Nie zatrzymamy procesu likwidacji stołówek – jasne stanowisko Burmistrza

Wreszcie Pan Burmistrz jasno i klarownie wyraził swoje stanowisko w sprawie „likwidacji kuchni” przedszkolnych.

Decydentem w tej sprawie jest tylko On, jeden jedyny, Pan Burmistrz Krupowicz ma wziąć na swoje sumienie to ogromne, historyczne przedsięwzięcie.

Przypominajmy, iż sprawa dotyczy likwidacji trzech – już ostatnich – stołówek prowadzonych przez Gminę Goleniów.

Do tej pory Burmistrz nie zabierał głosu w przedmiotowej sprawie. Zawsze w jego imieniu wypowiadał się inspektor do spraw komunikacji, zastępca oraz pracownicy wydziału edukacji.

Wczoraj ( 25.05.21r.), na sesji Rady Miejskiej,  mogliśmy po raz pierwszy usłyszeć oświadczenie z usta samego decydenta, a brzmiało ono tak: … „ nie zatrzymamy procesu likwidacji stołówek…”.- krótko, zwięźle i na temat. Oznacza to, iż mimo bardzo negatywnego wydźwięku społecznego, sprzeciwu rodziców, sprzeciwu Rad Pedagogicznych, Rad Rodziców, a także Radnych Rady Miejskiej, Burmistrz pozostał niewzruszony, a decyzje uznał za nieodwołalną.

Wielka szkoda Szanowni Państwo, iż bez rzetelnej analizy, bez spotkań, bez wysłuchania w tej sprawie głosu samych zainteresowanych jednym podpisem, jeden człowiek zniszczy to co wypracowane zostało przez lata. To co jest dobre, pozytywne i funkcjonujące na najwyższym poziomie.

To jest właśnie Pan Burmistrz Krupowicz w całej okazałości; NI KAK DA – bo mam taki kaprys i potrzebę chwili.

( red.)

 

Dodaj komentarz