Kierował groźby karalne, stanie przed sądem

Sprawca m.in. kierowania gróźb karalnych stanie przed sądem. Sprawa Prokuratury Rejonowej w Goleniowie.

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego m.in. o kierowania wobec siostry oraz funkcjonariuszy Policji gróźb karalnych oraz słów powszechnie uznawanych za wulgarne i obraźliwe tj. o czyn  z art. 190  § 1 kk, art. 226§ 1 kk i inne.\

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który w dniach 9 i 10 sierpnia 2021r. w jednej z miejscowości powiatu goleniowskiego groził siostrze pozbawieniem życia i zdrowia, a dodatkowo w dniu 10 sierpnia dokonał uszkodzenia należącego do niej samochodu osobowego marki Opel, poprzez wybicie szyb, wgniecenie błotnika oraz uszkodzenie reflektora. Mężczyzna także wybił szyby w oknie i drzwiach wejściowych do domu należącego do pokrzywdzonej. Natomiast wobec przybyłych na miejsce zdarzenia z interwencją funkcjonariuszy Policji kierował słowa wulgarne i powszechnie uznawane za obelżywe, a także groził im pozbawieniem życia i zdrowia.

Podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podejrzany (lat 32) w przeszłości był karany sądownie. Jednego z zarzucanych mu czynów, stypizowanych w art. 288 § 1 kk dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa.

Aktualnie za zarzucane podejrzanemu przestępstwo m.in. na podstawie art. 288 § 1 kk  grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Natomiast w przypadku przestępstwa popełnionego w warunkach recydywy sąd może wymierzyć karę pozbawienia wolności w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

Informacja Prokuratura Okręgowa w Szczecinie

Podobny artykuł

 

https://goleniow.net/2021/10/28/akt-oskarzenia-sprawcy-potracenia-pieszych/

Dodaj komentarz