Lodówka Społeczna – to nasz cel !

Lodówka społeczna – to nasz cel ! Będę szukała rozwiązania, aż do skutku – powiedziała nam Pani Kamila Piwowarska –  Prezes Stowarzyszenia Trzy Rybki. Skoro w całej Polsce one stoją i maja się dobrze, to i my powinniśmy podjąć takie wyzwanie zwłaszcza, iż odzew mieszkańców w tej kwestii jest szalenie pozytywny.

Pomyślałam, że kto jak kto ale OSP powinien zainteresować się tematem. Zwróciłam się więc do Pana Dyrektora Łukaszewskiego o zajecie stanowiska w przedmiotowej sprawie. W odpowiedzi na mojego maila przeczytałam, iż ów temat powraca, jak bumerang, za każdym razem przed wyborami samorządowymi. Pierwsze skojarzenie moje to ups czy szykują się w naszej gminie przedwczesne wybory ? Kolejna myśl to, sorry ale nie. Nie chcę mieć nic wspólnego z ciałem kierowniczym, który pisze do mnie takimi słowy, upatrując akcje zainstalowania lodówki jedynie w kontekście politycznym. Powoli tracąc entuzjazm otrzymałam bardzo pozytywny telefon. Po przeczytaniu artykułu, który ukazał się wczoraj, zadzwonił do mnie przedstawiciel naszej lokalnej pizzerii – Picollo Amore – pan Artur, który krótko, zwięźle i na temat powiedział wchodzimy w to 😊. Co oznacza wejście ? A no tyle, że Pizzeria bierze na swoje barki montaż lodówki w tym również zabezpieczenie przed deszczem, prąd, opiekę nad jej zawartością, a także zgodziła się partycypować w kosztach jej zakupu. Po naszej stronie, jako Stowarzyszenia, leży postaranie się o zgodę od Goleniowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego na  jej postawienie. GTBS jest bowiem zarządcą terenu na którym w/w lodówka miałaby stanąć. W dniu dzisiejszym, wysłałam wniosek do Pani Prezes GTBS o wydanie zgodny. Czekam na odpowiedz żywiąc ogromna nadzieję, iż będzie ona pozytywna – kontynuuje Pani Kamila.

Lodówka miałaby stanąć obok pizzerii Piccolo Amore przy budynku nr 5 od strony ulicy Niemcewicza. Jest to dobra lokalizacja. Po pierwsze, postawienie lodówki w żaden sposób nie zaburza ciągu komunikacyjnego, a po drugie umiejscowiona będzie tam gdzie monitoring działa na najwyższym szczeblu, czyli w pobliżu okien pobliskich budynków mieszkalnych.

Czekamy na dalszy ciąg wydarzeń o których będziemy Państwa informować na bieżąco.

( red.)

Dodaj komentarz