Zważywszy na liczne głosy, dochodzące od Państwa, w temacie braku skutecznych interwencji ze strony władz miasta oraz bardzo słabe zainteresowanie naszych goleniowskich organów problemem smogowym, jako redakcja wystąpiliśmy z prośbą o wsparcie do Stowarzyszenia Ronin.

Wskazana organizacja realizuje zadanie publiczne współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach projektu: Budowa postaw proekologicznych i świadomości ekologicznej mieszkańców województwa poprzez przeprowadzenie misji smogowych.

Nasz wniosek dotyczył prośby o pomoc w przeprowadzeniu badania jakości powietrza w naszej gminie, na wzór prowadzonych przez stowarzyszenie akcji w Białogardzie oraz Koszalinie.

Certyfikowane Oleje CBD najwyższej jakości – Sklep Konopny Listek Goleniów ul. J. Matejki 3B

Przytoczone przedsięwzięcia polegały na wykorzystaniu specjalistycznego drona, którego zadaniem był przelot nad kominami, szczególnie w obszarach zabudowy jednorodzinnej, oraz zdiagnozowanie czy w obszarze danego komina czujniki zanotują podwyższone normy PM.

Jeśli dron stwierdził nieprawidłowości, organizacja nakładała tzw. żółtą kartkę, licząc na refleksję i poprawę.

Prowadzona akcja ma na celu zwiększenie świadomości mieszkańców oraz uwrażliwienie społeczeństwa na problem emisji smogu.

Czy uda nam się ściągnąć drona do Goleniowa, a tym samym skłonić władze naszego miasta nad pochyleniem się nad coraz bardziej narastającym problemem ?

Będziemy Państwa informować na bieżąco.

Photo by: Marcin Jozwiak on Unsplash

Łukasz Mituła – jedyny zielony Radny

 

(red.)

Dodaj komentarz