Polska Szczęśliwych Rodzin – konferencja z udziałem wojewody zachodniopomorskiego

Przedstawiciele administracji i organizacji pozarządowych
z zachodniopomorskiego obradowali o sposobach na zbudowanie Polski Szczęśliwych Rodzin

  • Ponad 40 osób z organizacji zainteresowanych rozwijaniem działań na rzecz polskich rodzin wzięło w piątek udział w konferencji zorganizowanej przez Fundację Narodowego Dnia Życia.
  • Gospodarzem spotkania był Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.
  • Uczestnicy zapoznali się z nowymi koncepcjami pracy na rzecz rodziny przygotowanymi przez ekspertów Fundacji oraz wymienili się doświadczeniami zawodowymi.
  • Gościem specjalnym wydarzenia była Dorota Bojemska, przewodnicząca Rady Rodziny działającej przy Premierze.

  • Perspektywę działań biznesu na rzecz rodziny zaprezentował Błażej Marzoch z KGHM.

Polska Szczęśliwych Rodzin to projekt wspierania współpracy pomiędzy organizacjami zajmującymi się polityką prorodzinną w Polsce.

Zmiana proponowana przez autorów projektu Polska Szczęśliwych Rodzin polega na postawieniu rodziny w centrum zainteresowania naszej wspólnoty, szczególnie na poziomie samorządowym, który jest najbliżej ludzi i ich codzienności.

Myślenie o rodzinie jako jednym z wielu różnych obszarów polityki samorządowej prowadzi wprost do jej uprzedmiotowienia. W takim wymiarze rodzina staje się jedynie biorcą pomocy. Tymczasem oczywistym jest, że to właśnie szczęśliwa rodzina stanowi de facto sens i cel każdej działalności naszej społeczności. Dobra infrastruktura, szkoły, bezpieczeństwo – wszystkie te działania w ostatecznym rozrachunku służą przecież temu, żeby Polacy byli szczęśliwsi – mówi Jacek Sapa, prezes Fundacji Narodowy Dzień Życia, która jest organizatorem projektu.

Z badań wynika, że wielu Polaków nie realizuje swoich aspiracji związanych z rodziną – choćby w wymiarze liczby posiadanych dzieci. To nie jest tylko problem braku żłobków, czy zbyt małych mieszkań. Jako społeczność i państwo niewystarczająco dbamy o to, by rodziny czuły się ważne. Chcemy, by dzięki proponowanym przez nas zmianom młodzi Polacy poczuli, że wszyscy dookoła nich dbają i troszczą się, by założyli szczęśliwe rodziny – dokładnie takie, o jakich marzą – dodaje Paweł Woliński, współtwórca projektu.

Dziś spotykamy się z zamiarem budowy więzi – współpracy pomiędzy rodzinami, organizacjami, samorządami i administracją na różnych szczeblach. Mam nadzieję, że program będzie się rozwijał i przynosił owoce. Jako wojewoda zachodniopomorski deklaruję pełne wsparcie dla tej inicjatywy – podkreślił Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

Za koordynację projektu Polska Szczęśliwych Rodzin odpowiada Fundacja Narodowego Dnia Życia, realizując tym samym swoją statutową działalność. Projekt realizowany jest w ramach grantu pozyskanego w konkursie „Po pierwsze Rodzina!” Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Więcej o projekcie Polska Szczęśliwych Rodzin oraz o spotkaniach liderów działań na rzecz rodziny można przeczytać na stronie wwww.polskaszczesliwychrodzin.pl

O projekcie Polska Szczęśliwych Rodzin

Polska Szczęśliwych Rodzin to projekt realizowany od 2020 roku w ramach konkursu grantowego “Po pierwsze Rodzina!” Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Projekt ma na celu koordynację współpracy między wszystkimi organizacjami zajmującymi się kwestiami polityki rodzinnej w Polsce: w instytucjach publicznych, w samorządach czy w organizacjach pozarządowych. Międzyorganizacyjna współpraca ma postawić rodzinę w centrum uwagi i wszelkich działań administracji na wszystkich szczeblach jej funkcjonowania.

www.polskaszczesliwychrodzin.pl

Profil projektu Polska Szczęśliwych Rodzin na portalu Facebook

O Fundacji Narodowego Dnia Życia

Fundacja Narodowego Dnia Życia realizuje liczne projekty z zakresu polityki prorodzinnej w Polsce. Fundacja jest organizatorem Narodowego Kongresu Rodziny, Marszy dla Życia i Rodziny oraz kampanii społecznych i konferencji na temat pozytywnych aspektów funkcjonowania rodziny, zarówno o zasięgu ogólnopolskim, jak i lokalnym. Środowisko osób działających obecnie w ramach Fundacji od 2005 roku organizuje obchody Narodowego Dnia Życia a sama Fundacja została założona w 2009 roku. Prezesem zarządu Fundacji jest Jacek Sapa.

www.dzienzycia.pl

 (red.)

Dodaj komentarz