Ruszają rozgrywki w piłce nożnej o ePuchar Polski

Polski Związek Piłki Nożnej ma przyjemność ogłosić organizację wirtualnych rozgrywek o Puchar Polski. W dwóch turniejach w FIFA 21 oraz eFootball PES 2021 będą mogły wziąć udział wszystkie kluby piłkarskie w Polsce, które są zarejestrowane w strukturach PZPN. Drużyny powalczą o pierwszy ePuchar Polski, a zwycięzcy zostaną zaproszeni do udziału w zamkniętych kwalifikacjach, które wyłonią reprezentantów w Polski w eFutbolu.

Rozgrywki o ePuchar Polski to równoległa rywalizacja w dwóch piłkarskich grach – FIFA 21 wydanej przez Electronic Arts oraz eFootball PES 2021 wydanej przez Konami. Rywalizujące kluby mogą podjąć wyzwanie w jednej lub obu grach. Sam turniej dedykowany jest wszystkim drużynom piłkarskim w Polsce, począwszy od Ekstraklasy po niższe klasy rozgrywkowe. Do wzięcia udziału organizatorzy zapraszają również drużyny z Centralnej Ligi Juniorów, lig kobiecych, futsalu oraz beach soccera.

W celu promocji aspektu drużynowego zespoły będą składały się z dwóch zawodników, a w rozgrywkach zagrają wyłącznie gracze bezpośrednio wskazani przez klub. Udział w ePucharze Polski to szansa na zaprezentowanie swoich umiejętności wśród społeczności esportowej, a także, w przypadku dobrych wyników, dodatkowy powód do dumy dla kibiców. Zwycięzcy rozgrywek zostaną zaproszeni do udziału w zamkniętych kwalifikacjach, które wyłonią reprezentantów w Polski w eFutbolu. W przyszłym roku obie reprezentacje powalczą o grę na mistrzostwa Europy UEFA eEURO 2021 oraz mistrzostwa świata FIFA eNations Cup.

 

Turniej FIFA 21 odbędzie się w trybie FIFA Ultimate Team z korzystaniem wyłącznie z polskich kart, a pojedynki będą rozgrywane w formacie 2x 1vs1. Turniej PES 2021 odbędzie się w trybie Co-Op Online, korzystając wyłącznie z reprezentacji Polski, a mecze będą rozgrywane w formacie 2x 2v2. Drużyny zostaną rozlosowane do drabinek pucharowych, a pojedynki będą odbywały się w systemie dwumeczu.

Rozgrywki ePucharu Polski zostaną rozegrane w dwóch etapach:

· etap regionalny przeznaczony dla klubów z niższych lig (4. liga, klasa okręgowa, klasa A, klasa B), a także z Centralnej Ligi Juniorów, lig kobiecych, futsalu oraz beach soccera.

· etap centralny dedykowany klubom PKO BP Ekstraklasy, Fortuna 1. ligi, 2. ligi oraz 3. Ligi.

Najważniejsze daty:

· 11.12.2020 r. (do 23:59) – termin zgłoszeń dla klubów z etapu regionalnego;

· 14.12.2020 r. – 20.12.2020r. – etap regionalny ePucharu Polski;

· 28.12.2020 r. (do 23:59) – termin zgłoszeń dla z etapu centralnego;

· 04.01.2021 r. – 22.01.2021r. – etap centralny ePucharu Polski;

· 29-30.01.2021 r. – finały ePucharu Polski;

PZPN eFutbol to projekt wspierający rozwój piłki nożnej i utrzymujący zainteresowanie tą dyscypliną wśród fanów gier komputerowych i konsolowych. W gry piłkarskie z serii FIFA oraz PES grają codziennie tysiące młodych ludzi w Polsce, których organizatorzy zapraszają do aktywności fizycznej i tworzenia społeczności piłkarskiej w naszym kraju.

Więcej szczegółów dotyczących rozgrywek można znaleźć na kanałach Łączy nas eFutbol w mediach społecznościowych, a także na portalu LaczyNasPilka.pl.

KONTAKT:

Jarosław Radzio

PZPN eFutbol

tel. +48 506 946 013

e-mail: [email protected]

Dodaj komentarz