Domowy sadysta trafi przed sąd

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, któremu zarzucono znęcanie się, groźby karalne, spowodowanie obrażeń ciała i zniszczenie mienia.

W toku postępowania ustalono, iż podejrzany od 2020 r. do czerwca 2023 r.  w Maszewie, znęcał się nad swoją małżonką poprzez kierowane pod jej adresem słów powszechnie uznanych za obelżywe, podczas jazdy samochodem groził, że spowoduje wypadek drogowy uderzając w drzewo, a nadto znajdując się pod wpływem alkoholu naruszał nietykalność cielesną, poprzez szarpanie, popychanie oraz uderzenie w twarz. Nadto uszkodził mienie należące do pokrzywdzonej w postaci drzwi wejściowych, w które kopał i uderzał rękoma oraz przy pomocy wiertarki przewiercał zamek. Ustalono także, iż sprawca za pośrednictwem sieci teleinformatycznej, groził innej osobie pozbawieniem życia.

Na wniosek prokuratora, wobec podejrzanego Sąd Rejonowy w Goleniowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Podejrzany (lat 31) częściowo przyznał się do zarzucanych mu czynów. Uprzednio był karany sądownie.

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo znęcania się, na podstawie art. 207§1 kk grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, za groźby karalne – kara pozbawienia wolności do lat 3, za spowodowanie uszkodzeń ciała na czas poniżej dni 7 – kara do dwóch lat pozbawienia wolności,  zaś za przestępstwo zniszczenie mienia – kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy  do lat 5.

Informacja Prokuratura Okręgowa w Szczecinie

Inny podobny artykuł

 

Prokurator – Podszywał się pod policjanta – posiedzi

Dodaj komentarz