Pracownicy szczecińskiej IAS uratowali tonącą kobietę

Piątek 13-ego okazał się szczęśliwy dla uratowanej kobiety, która topiła się w Odrze.
Kobietę uratowali pracownicy szczecińskiej IAS

Ok 10:00 na nabrzeżu Odry obok siedziby Izby Administracji Skarbowej przy ul. Energetyków w Szczecinie doszło do wypadku. W Odrze topiła się młoda kobieta.
Szczęśliwie krzyki dobiegające z nabrzeża usłyszał Kierownik Referatu Infrastruktury Sieciowej i Serwerowej oraz Wsparcia Informatycznego IAS, którego okno wychodzi na nabrzeże. Domyślił się, że ktoś wpadł do wody i może potrzebować pomocy. Wraz z dwoma współpracownikami pospieszyli na miejsce przeprowadzić akcją ratowniczą. Do akcji ratunkowej użyli zabranej po drodze drabiny. Na miejscu wraz z rybakami pomagali tonącej. Przy użyciu drabiny oraz rybackich podbieraków wydobyli kobietę na brzeg i przeprowadzili do siedziby Izby. W czasie akcji ratowniczej ochrona budynku IAS zawiadomiła służby ratownicze oraz skierowała kamery monitoringu w miejsce zdarzenia.
Uratowana kobieta oczekiwała na przyjazd pogotowia oraz Policji w budynku Izby. Poszkodowana była przytomna bez oznak zewnętrznych urazów. Pogotowie, które przyjechało na miejsce zdarzenia zabrało kobietę do szpitala.

 

 

ilustracja miejsca zdarzenia:  google maps

Dodaj komentarz