Poszukiwany, na zakazie i pod wpływem środków odurzających uciekał przed Policją.

Policjanci z goleniowskiej drogówki zatrzymali 23-letniego kierowcę Forda, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności, znajdował się pod wpływem środków odurzających, posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i cofnięte uprawnienia do kierowania. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

25.11.2020 r. o godz. 20:30 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie podczas patrolu ul. Bohaterów Warszawy w Nowogardzie zauważyli kierującego pojazdem marki Ford Focus, który nie dostosował się do ograniczenia prędkości. Mundurowi niezwłocznie nadali kierowcy sygnał do zatrzymania, na który mężczyzna nie zareagował, gwałtowanie przyśpieszył i zaczął uciekać przed policyjnym patrolem. Kierowca podczas ucieczki popełnił szereg wykroczeń, sprowadzając zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego, m.in. wyprzedzał na wzniesieniach,  zmuszał innych kierowców do gwałtownego hamowania i zjeżdżania na pobocze drogi.

Za miejscowością Wierzbięcin kierowca został zatrzymany przez policjantów. Kierującym okazał się być 23-letni mieszkaniec powiatu łobeskiego, który był poszukiwany listem gończym w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że młody kierowca posiada  aktywny zakaz prowadzenia pojazdów oraz cofnięte uprawnienia do kierowania. Badanie mężczyzny wykazało, że jednocześnie znajdował się on pod wpływem środków odurzających.

Teraz o losie 23-latka zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

mł.asp. Anna Dygas

foto: Bill Oxford

Dodaj komentarz