Goleniowska grupa SPEED nie odpuszcza piratom drogowym

Goleniowska drogówka podczas codziennych służb sukcesywnie eliminuje kierowców nieprzestrzegających obowiązujących ograniczeń prędkości. W ubiegłą niedziele dwóch kolejnych kierowców straciło prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

W minioną niedzielę (03.10.2020r.) w godzinach porannych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie  w trakcie pomiaru prędkości w  Stepnicy na ul. Krzywoustego,  ujawnili kierującego pojazdem marki  BMW, który jechał z prędkością 101 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Kolejny śpieszący się kierowca został namierzony przez policyjną grupę SPEED o godzinie 9:00 w Kliniskach Wielkich na ul. Szczecińskiej. 33-letni mieszkaniec powiatu gryfińskiego jechał pojazdem marki Land Rover z prędkością 95 km/h przy obowiązującym ograniczeniu prędkości do 40 km/h.

W obu przypadkach kierujący utracili prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia prędkości dopuszczalnej w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h), ujawnienie takiego czynu skutkuje zatrzymaniem dokumentu prawa jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej i przesłaniem go do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną, formalnie zatrzyma ten dokument – za pierwszym razem na 3 miesiące.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę. Pamiętajmy, iż poprzez rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego narażamy nie tylko siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego na duże niebezpieczeństwo.

mł.asp. Anna Dygas

Dodaj komentarz