SZPAK w tym roku LATEM – bilety już w sprzedaży!

14. Festiwal Komedii SZPAK rozpocznie się w tym roku 11 sierpnia i potrwa do 15. Bilety na wszystkie wydarzenia są już dostępne, a program orzeźwi każdego fana dobrego humoru. Czas zapiąć pasy – nadlatuje SZPAK, który tym razem odwiedzi swoje gniazda latem!

Tegoroczny festiwal, w plażowych warunkach i na tle przepięknego szczecińskiego pejzażu, zainauguruje STAND-UP NA WYSPIE, podczas którego wystąpi Adam Gajda – zwycięzca 13. SZPAKa. Start o godz. 19:00 na plaży na Wyspie Grodzkiej. Nie lada gratką dla widzów tego wydarzenia będzie OPEN MIC, czyli otwarty mikrofon – totalna nowość na festiwalu. Przed występem Gajdy każdy będzie mógł spróbować swoich sił na scenie. Wydarzenie poprowadzi Damian Viking Usewicz. Wstęp na STAND-UP NA WYSPIE jest wolny.

W piątek i w sobotę, tradycyjnie już na Festiwalu Komedii SZPAK, odbędzie się SZPACZEK DLA DZIECI. Aktorzy Impro z Krypty wyruszą razem z dziećmi do krainy fantazji, gdzie wszystko może się wydarzyć. Wspólnie odkryją bajki, które nigdy jeszcze nie zostały opowiedziane i nigdy więcej się nie powtórzą. Oba wydarzenia o godz. 12:00 na dużym dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich.

W piątkowy wieczór kolejna nowość dla fanów SZPAKa – plenerowa GALA STAND-UP NA ZAMKU. Na scenie swoje najlepsze programy i premierowe żarty zaprezentuje sześciu komików. Wszystko w iście wakacyjnym, letnim klimacie na niezwykle kameralnym dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich. Na scenie wystąpią: Paweł Chałupka, Michał Kutek, Maciej Brudzewski, Bartosz Gajda, Tomek Nowaczyk i Marcin Zbigniew Wojciech. Gospodarzem wieczoru będzie Grzegorz Dolniak. Start o godzinie 20:00.

Natomiast o 21:30, w tym samym miejscu, rozpocznie się SZCZECIN IMPRO SHOW – wieczór gier improwizowanych w wykonaniu aktorów szczecińskich teatrów, którzy od kilku lat tworzą lokalną scenę impro pod szyldem Impro z Krypty. To publiczność zdecyduje o rolach jakie zagrają, tematach jakie poruszą, emocjach jakie będą musieli pokazać na scenie. Niezwykle dynamiczna i interaktywna formuła impro gier w wykonaniu Impro z Krypty to naprawdę wybuchowy wieczór pełen nieprzewidywalnych zwrotów akcji.

Sobotni wieczór, 15 sierpnia, to komediowa gratka dla prawdziwych fanów kabaretu – LETNI POLIGON KABARETOWY. Podczas tego wieczoru cztery znane i lubiane zespoły kabaretowe:  kabaret Jurki, kabaret Chyba, kabaret K2 i Tomasz Jachimek, zmierzą się w poligonie, w którym zaprezentują premierowe skecze, piosenki, monologi, i kto wie co jeszcze?! Szalony wieczór pełen niespodzianek i interakcji z publicznością, która jak zawsze będzie najważniejszym jurorem tego pojedynku. Poligon poprowadzi Piotr „Guma” Gumulec. Rozpoczynamy o godz. 18:00 na Zamku Książąt Pomorskich.

Na zakończenie 14. Festiwalu Komedii SZPAK – KOMEDIOWE KINO POD CHMURKĄ. Widzowie będą mieli wyjątkową okazję, aby zobaczyć film „Czekając na miłość”, w reżyserii Tomasza Łupaka, w którym występują m.in.: Joanna Kołaczkowska, Olga Łasak, Dariusz Kamys, Wojtek Kamiński, Władysław Sikora i inni. Projekcja to klasyczna, bajkowa historia z brzydką księżniczką i pięknym i nieśmiałym księciem, który zmuszony przez rodziców musi poślubić brzydulę. Zanim wyjdzie z opresji, widz otrzymuje garść żartów płynących z przenikających się światów: bogatego dworu i biednego ludu. Aktorzy Tomasza Łupaka to w większości kabarety Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego i komicy polskich scen. To gwarancja interesujących postaci i duża dawka dobrego humoru, zwłaszcza że scenariusz oparty jest na sztuce kabaretowej Władysława Sikory „Law ,Law Law”.

Bilety na wszystkie wydarzenia dostępne na szpak.info.pl/bilety. Ich ilość jest ograniczona, a cena różni się w zależności od puli.

 

 

 

 

 

Artykuł reklamowy

Dodaj komentarz