Dostępność do obiektów OSiR w czasie pandemii

Na konferencji prasowej 25 kwietnia Premier RP Mateusz Morawiecki i Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk przedstawili plan nowej sportowej rzeczywistości. Zakładają, że od 4 maja 2020r. zarządcy obiektów sportowych będą mieli możliwość udostępniania obiektów infrastrukturalnych o charakterze otwartym.

W naszym goleniowskim przypadku po wydaniu odpowiedniego rozporządzenia z ograniczeniami udostępnimy na stadionie miejskim ul. Sportowa 25, codziennie od godz. 8.00 do 20.00 ,, Euroboisko “, piaszczyste boisko do plażowej piłki siatkowej i korty. Na terenie Zespołu Boisk ,, Szkolna 39” od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-20.00 będzie można korzystać z poliuretanowego boiska do koszykówki i boiska o sztucznej trawie do mini piłki nożnej. W Lubczynie zacznie funkcjonować przystań żeglarska ,, Marina Lubczyna” i wypożyczalnia sprzętu pływającego. Kończymy prace nad przygotowaniem odpowiednich form i zasad dostępności na obiekty i zabezpieczenia sanitarnego zgodnie z wytycznymi przedstawionymi przez panią minister.

Przedstawimy je wkrótce na naszej stronie. Odsyłam zainteresowane osoby do zapoznania się z głównymi założeniami dostępności do obiektów sportowych przedstawionymi na stronie Ministerstwa Sportu i Turystyki https://www.gov.pl/web/sport/nowa-sportowa-rzeczywistosc zakładka ,,Nowa sportowa rzeczywistość”. Wszystkie sprawy formalne związane z rezerwacją i wykorzystaniem obiektów prosimy o załatwianie przez internet, lub telefonicznie, będzie bezpiecznie i wygodnie.

A.Łukasiak

Dyrektor OSiR Goleniów

Dodaj komentarz