Dzień dobry,

Bardzo bym chciała, aby zajęli się Państwo zatrudnianiem emerytów w szkołach w gminie Goleniów.

W szkołach, zarówno na etatach nauczycieli oraz obsługi i administracji zatrudniani są sami emeryci. Nie prawdą jest, że nie ma chętnych do pracy. Dyrektorzy nie chcą ich zatrudniać, bo nie chce im się uczyć młodych ludzi.

Proponuję, aby Państwo zebrali dane ilu w szkołach jest zatrudnionych emerytów (w liczbie ludzi, a nie etatów), na jakich stanowiskach (konkretne na podstawie jakich umów są zatrudniani.

Wstydem jest także, że w gminie mamy trzech dyrektorów emerytów, którzy pobierają emerytury I pensje. Czy naprawdę nie ma młodych ludzi, czy trzeba promować emerytów?

Wieść gminna niesie, że kolejnym dyrektorem emerytem będzie Pani Jarlaczyńska z SP3. Podobno jest już wszystko umówione z Panią Radanowicz i Burmistrzem. Myślę, że dość ciekawe zestawienie Państwo otrzymają.

Podobnie jest w gminie (w urzędzie). Nasza gmina to istny raj dla emerytów.

W szkołach jest równie ciekawie. Warto porównać liczbę dzieci, oddziałów i liczbę wicedyrektorów. Wicedyrektorzy mają w szkołach zniżkę godzin, aby pełnić należycie swoją funkcję. Warto sprawdzić ile mają zastępstw płatnych. Może nie potrzebują tej zniżki skoro zarabiają na dodatkowych godzinach w czasie swojej pracy?

Bardzo się cieszę, że drążycie Państwo w szkołach temat czarodziejskich ścierek, które same sprzątają. Może warto zrobić zdjęcia tym ścierkom, aby mieszkańcy zobaczyli w jakim dobrobycie są sprzątane szkoły. Jakoś sprzątaczek w szkołach nie ubyło z tego powodu. Pomimo zakupu cudownych ścierek w szkołach jest brudno.

Przed nami też kolejne wydarzenie oświatowe – słynna konferencja Pani Radanowicz. Myślę, że warto zacząć się temu przyglądać i zapytać skąd będą pieniądze na kolesiostwo Pani Radanowicz i gdzie będzie ta konferencja. Bardzo się cieszę, że drążycie Państwo temat naszej oświat i gospodarowania mieniem publicznym.

Z życzeniami wielu ciekawych tematów.

TREŚĆ LISTU PUBLIKUJEMY BEZ KOREKTY

Dane osób piszących do wiadomości redakcji. 

LIST DO REDAKCJI – Pracownicy szkoły wykładają kawę na ławę

(red.)

 

Dodaj komentarz