Szanowni Państwo – Zapraszamy na wirtualną wycieczkę

W związku z ograniczeniem możliwości podróżowania,  Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Turystyki ZART realizuje cykl wirtualnych wycieczek z przewodnikiem  LIVE po Pomorzu Zachodnim. Nasz pierwszy spacer – po Szczecinie, cieszył się bardzo dużą oglądalnością – nagranie wyświetlono już ponad 20 tysięcy razy. Możecie do niego wrócić klikając tutaj. Nasz kolejny spacer miał na celu pokazanie Pojezierza Drawskiego (dostępny tutaj).

Tym razem proponujemy spędzenie z nami WIRTUALNEJ MAJÓWKI NAD MORZEM! 

W weekend majowy – piątek 1 maja 2020 oraz niedzielę 3 maja 2020 o godzinie 18:00, poprzez facebookowy fanpage Discover Pomerania, zabierzemy Was w podróż po Wybrzeżu Bałtyku – od Kołobrzegu do Darłowa, razem z naszym przewodnikiem Markiem Ledą. Partnerami tego wydarzenia są Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Salon Edukacyjny Empiria.

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy nie tylko Was, ale również Waszych czytelników, widzów, słuchaczy, obserwujących. Pokażmy, że zachodniopomorska turystyka ma siłę i zabierzmy na ten spacer wszystkich chętnych.

Całe przedsięwzięcie opisane jest w wydarzeniu na Facebooku, serdecznie zachęcamy do dołączenia, a poniżej prezentujemy krótką zajawkę tego, co czeka nas w najbliższą niedzielę.

 

Marek Leda – charyzmatyczny przewodnik o ogromnej wiedzy krajoznawczej. Z turystyką profesjonalnie związany od 35 lat. Jest autorem licznych publikacji krajoznawczych, w tym (jako współautor) „Kanonu krajoznawczego woj. zachodniopomorskiego”. Prowadził kilkaset wycieczek na terenie całego Pomorza Zachodniego. Od 25 lat szkoli również przewodników i pilotów wycieczek, a także nauczycieli. Jego największą pasją jest odkrywanie i popularyzowanie mało znanych, a często zaskakujących atrakcji na terenie całego Pomorza Zachodniego.

Tak opisuje najbliższą wirtualną wycieczkę:

Zapraszamy na kolejną #wirtualnąwycieczkę, tym razem po zachodniopomorskim wybrzeżu od Kołobrzegu do Darłowa.

Wirtualnie zwiedzimy Wybrzeże i zobaczymy największe skarby tej „Krainy Skąpanej w Słońcu”. Poznamy najciekawsze zabytki, zaskakujące piękno nadmorskiej przyrody, a także różne formy aktywnego wypoczynku jakie oferuje ten atrakcyjny region.

Nasza wycieczka będzie podzielona na dwa etapy. Pierwszy rozpoczniemy w Kołobrzegu, gdzie odwiedzimy potężną katedrę, piękny ratusz, latarnię morską, ciekawe parki oraz wyspę Solną. Następnie udamy się do Ustronia Morskiego, gdzie oprócz współczesnych atrakcji zobaczymy unikatowy kompleks budowli militarnych z czasów zimnej wojny.

Drugi etap wycieczki rozpoczniemy w dynamicznie rozwijającym się Mielnie. Odwiedzimy też latarnię morską w pobliskich Gąskach, jeziora przymorskie: Jamno i Bukowo, uzdrowisko Dąbki oraz urokliwy kościół w Bukowie Morskim, wybudowany przez cystersów. Wycieczkę zakończymy w Darłowie, gdzie dowiemy się dlaczego to miasto nosi dumny przydomek miasta królewskiego, a także na własne oczy przekonamy się jakie skutki przyniósł kiedyś tutaj atak „niedźwiedzia morskiego”.

 

Dodaj komentarz