Charytatywna impreza z biznesem w tle

3 października br. o godzinie 19:00 w sali koncertowej Centrum Euroregionu Stara Rzeźnia odbędzie się Izbowy wieczór „Kultura dla Biznesu”. Celem inicjatywy jest integracja przedsiębiorców zrzeszonych w Północnej Izbie Gospodarczej, ale i przy okazji działanie społeczne i charytatywne. – To będzie klasyczne spotkanie, podczas którego chcemy przybliżyć przedsiębiorcom inicjatywy i aktywności Północnej Izby Gospodarczej, ale i oddać głos naszym gościom, którzy będą opowiadać o swoich pomysłach. Gwiazdą wieczoru będzie Stanisław Soyka, który umili nam czas swoim występem. Osobiście bardzo zwracam uwagę na wymiar charytatywny tego wydarzenia. Dochód z biletów cegiełek i zbiórki, przeznaczony zostanie na leczenie 30-letniej przedsiębiorczyni, która walczy ze złośliwym nowotworem. Namawiamy więc także przedsiębiorców by otwierali swoje serca – mówi Jarosław Tarczyński, Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

Izbowy „Wieczór z kulturą” – przedsiębiorcy pomagają!

To będzie wykwintny wieczór, który połączy integracje, spotkanie z kulturą oraz działalność społeczną i charytatywną. Już 23 października odbędzie się w Starej Rzeźni pierwszy izbowy „Wieczór z kulturą”. Jest to nowa inicjatywa Północnej Izby Gospodarczej, podczas której zaproszeni goście będą mieli okazję spotkać się przy lampce wina, zapoznać się z twórczością lokalnych artystów malarstwa, poznać działające przy Izbie Klastry, a zwieńczeniem wieczoru będzie koncert wybitnego artysty i autora tekstów Stanisława Soyki. – Przy współpracy ze szczecińską Galerią Sztuki Orient odbędzie się wernisaż obrazów połączony z aukcją charytatywną jednego z obrazów podarowanego przez artystę specjalnie na tę okazję. Ponadto, podczas tego wieczoru będziemy prowadzić akcję charytatywną „Cała Izba wspiera Basię!” na rzecz Barbary Kozłowskiej. Chcąc odpowiedzieć na potrzeby naszych przedsiębiorców organizujemy to spotkanie kładąc nacisk na prezentację lokalnych produktów i usług. Podczas wydarzenia będziemy chcieli przybliżyć naszym gościom zadania realizowane przez Północną Izbę Gospodarczą i podmioty z nią powiązane z punktu widzenia aktywnie działających w niej przedsiębiorców – mówi Jarosław Tarczyński, Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

W tym celu przedstawiciele Klastrów: Medycznego, Hotelarskiego, Budowlanego, Sekcji Sukcesji oraz Klubu Lean Management przedstawią w krótkiej rozmowie i prezentacji swoje działania, sukcesy i realizowane cele na rzecz reprezentowanej branży ale również promocji miasta Szczecin i Pomorza Zachodniego. 

Ogromnie się cieszę, że udało nam się połączyć biznes, kulturę i działania charytatywne”

Ostatnie miesiące przynoszą szereg zmian w Północnej Izbie Gospodarczej, w tym otwarcie się na nowe inicjatywy: – Ogromnie się cieszę, że udało nam się połączyć biznes, kulturę i działania charytatywne. To duże przedsięwzięcie, które pokaże jak bardzo jesteśmy solidarni z naszymi przedsiębiorcami, których czasami spotykają różne życiowe, trudne sytuacje. W tym przypadku pomagamy naszej przedsiębiorczyni, która jako samotna matka zachorowała na raka piersi. Pani Basia dzielnie walczy, zgłosiła się do nas jej mama, potrzebne jest wsparcie finansowe, ale i taka zwyczajna ludzka solidarność z człowiekiem, który walczy z chorobą. Wierzymy, że wróci do nas z pełną energią, radością i już całkowicie zdrowa – mówi Hanna Mojsiuk, skarbnik Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie. – Społeczna odpowiedzialność biznesu musi być wpisana w nasze życie gospodarcze. To połączenie rozmów biznesowych, możliwość wysłuchania koncertu Stanisława Soyki i wsparcie Basi, która heroicznie walczy z chorobą. To będzie kameralne spotkanie, w którym będzie uczestniczyć ok. 200 przedsiębiorców, cieszy nas zainteresowanie koncertem i liczymy, że spotkamy się na wspaniałym wieczorze, który dostarczy nam refleksji, pokażmy solidarność, chciałabym żeby jak najczęściej wydarzenia Północnej Izby Gospodarczej zawierały w sobie pomysł na pomaganie. Z mojego punktu widzenia jest to misja takiej instytucji jak nasza. Powodzeniem okazała się akcja zbierania karmy dla schroniska dla zwierząt, ale i czekamy z niecierpliwością na tradycyjne grudniowe spotkanie w ramach „Wigilii Izbowej”, kiedy to nasi przedsiębiorcy wspierają podopiecznych zachodniopomorskich domów dziecka – dodaje Prezes Hanna Mojsiuk.

Pani Basia potrzebuje wsparcia w walce z chorobą. „Nie chcę, by rak rozdzielił mnie z moim synkiem”

Pani Barbara Kozłowska, 30-letnia mieszkanka naszego regionu dla której Północna Izba Gospodarcza zbiera pieniądze na walkę z chorobą, swoją historią podzieliła się na jednym z portali internetowych. Ta młoda kobieta, matka czteroletniego synka, od kilku miesięcy prowadzi z wielką determinacją walkę z nierównym przeciwnikiem jakim jest złośliwy nowotwór piersi. Pani Basia przygotowuje się do operacji, która uratuje jej życie, jednak zarówno terapia jak i rehabilitacja pochłaniają ogromne koszty, które przekraczają jej możliwości. Stąd zbiórka, którą mamy nadzieję przedsiębiorcy Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie wesprą jak najszerzej. – Nie chcę, by rak rozdzielił mnie z moim synkiem, z moim dzielnym lwem, któremu także jest potrzebna pomoc w zaburzeniach neurorozwojowych oraz któremu potrzebna jest przede wszystkim zdrowa mama. Pomóżcie mi przejść zwycięsko przez moją walkę, abym mogła wychowywać swojego synka i patrzeć jak dorasta! Mam jeszcze bardzo dużo do zrobienia i to jeszcze nie czas, żeby żegnać się z życiem – czytamy w apelu, który Pani Barbara wystosowała w mediach społecznościowych podczas zbiórki na operację i leczenie.

Wierzymy, że ta historia będzie mieć pozytywne zakończenie, a przedsiębiorcy Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie kolejny raz okażą wielkie serca!

Biletem wstępu na wydarzenie jest cegiełka o nominale 20 zł- dla firm zrzeszonych oraz 50 zł- dla firm niezrzeszonych, którą należy wpłacić na konto Fundacji Pokoloruj Świat w Koszalinie

numer konta (Bank PKO BP S.A.) 54 1020 2791 0000 7802 0207 2510

Potwierdzenie przelewu wpłaty cegiełki prosimy przesłać na adres: [email protected] 

Dodaj komentarz