Jacek Rybarczyk z Goleniowa ze złotym medalem na JBL Triathlon Sieraków

Przez cały ostatni weekend maja nad jeziorem Jaroszewskim w Sierakowie triathloniści mierzą się w kultowych zawodach JBL Triathlon Sieraków. Dla wielu zawodników jest to ich pierwszy, debiutancki start. Reprezentant Goleniowa przywiezie do domu złoty medal.

O sportowcach trenujących triathlon mówi się, że to ludzie z żelaza. W każdym starcie pokonują kilkadziesiąt kilometrów biegnąc, jadąc na rowerze i płynąc. Tegoroczne zawody utrzymały wspaniałą atmosferę ze zeszłego roku.

Podczas tegorocznej edycji rywalizacja odbyła się na trzech dystansach indywidualnych (112,99 km, 56,5 km oraz 28,25 km) oraz na jednym dystansie drużynowym (56,5 km). W sobotę warunki do startu były wyjątkowo dobre – bezchmurne niebo, temperatura w okolicach 22 stopni Celsjusza, lekki wiatr dodający zawodnikom pędu. Ta idealna do startów pogoda przyciągnęła również wielu kibiców, którzy dodatkowo podgrzewali atmosferę oraz cieszyli się atrakcjami przygotowanymi przez organizatorów takimi jak strefa gastronomiczna oraz specjalna strefa dla dzieci przygotowana razem z fundacją Pho3nix.

Start był zdecydowanie udany dla Jacka Rybarczyka z Goleniowa, który wywalczył złoty medal w kategorii 50-59 lat mężczyzn na dystansie sprinterskim. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych udanych startów!

JBL Triathlon Sieraków zakończy się w niedziele 26.05.2024, kiedy to zawodnicy zmierzą się w klasyfikacji drużynowej w sztafetach oraz na dystansie „ćwiartki” mającej 56,5 km.

Więcej informacji o JBL Triathlon Sieraków znajdziecie na stronie internetowej imprezy.

Źródło zdjęć: JBL Triathlon Sieraków

Gratulujemy

(red.)

Dodaj komentarz