Grudzień 2020 będzie gorący! Festiwal Teatralny Łaknienia, po kilkukrotnej zmianie daty i formy, jest już prawie gotowy. Przez cały miesiąc będziemy prezentować w sieci najciekawsze i najświeższe zespoły teatralne z całej Polski. W naszej teatralnej kuchni możecie znaleźć rozgrzane do czerwoności serwery, kipiące pomysłami głowy, skrawki kabli i elektryzującą atmosferę.

Po raz pierwszy Łaknienia nie będą konkursem – zamiast jury, na uczestników czekać będą życzliwi specjaliści, którzy podzielą się swoją opinią na temat obejrzanych spektakli. Łaknień nie ogranicza też już wiek uczestników – zaprosiliśmy do udziału zróżnicowane grupy. Każda z nich będzie miała możliwość nagrania swojego spektaklu w Goleniowie. Wszystkie te zmiany to oczywiście wynik sytuacji w kraju i na świecie. Dlatego przewidziana nagroda finansowa zostanie po równo podzielona między uczestników. Te Łaknienia, będą zupełnie inne od poprzednich. Mamy dla Was nie tylko zapisy spektakli, ale filmy specjalnie stworzone przez festiwalowych artystów, dyskusje on-line i wiele więcej.

Program:

11.12 (piątek)
20:00 Teatr Ecce Homo – “Być świnią w maju”

12.12 (sobota)
20:00 Teatr Nieoetykietkowani – “Bez jaj”

13.12 (niedziela)
20:00 Teatr Rajstopy – “Bardzo brzydki spektakl o miłości”

15.12 (wtorek)
20:00 Monika Czajkowska, Ewelina Zawada – “Międzyczas”

16.12 (środa)
20:00 Teatr W kaczych butach – “Stara Baba. Tragedia Antyczna.”

Gdzie?
Wszystkie materiały będą miały swoją premierę na naszym kanale YouTube: Teatr Brama Goleniów – YouTube

Za ile?
Za uśmiech! Wszystkie wydarzenia tegorocznych Łaknień będą udostępniane darmowo dzięki naszym darczyńcom.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Dofinansowano przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Działanie eksperyment artystyczny i warsztaty teatralne zrealizowana w ramach projektu “Czego sztuka w Puszczy szuka”

 

Współorganizatorzy:
– Goleniowski Dom Kultury
– Stowarzyszenie Kulturalne Pocztówka

11.12 (piątek)
Teatr Ecce Homo – “Być świnią w maju”

Reżyseria i scenariusz: Marcin Bortkiewicz
Obsada: Aleksandra Białogońska, Michalina Dworzaczek, Julia Głowacka, Joanna Grela, Aleksandra Kopyś, Diana Samiczak

O spektaklu:
Spektakl na motywach Teatrzyku Zielona Gęś K.I Gałczyńskiego. Przedstawienie zawiera kilka odsłon z dramatów absurdu “Teatrzyk Zielona Gęś” Gałczyńskiego, które wciąż mogą się rozrastać do rozmiarów nieprzewidzianych ani przez reżysera ani samego autora dramatów. Niech pytanie, jak to się dzieje, że napisane krotochwile groteski w latach 1946-52 są nadal aktualne i nie straciły nic ze swej świeżości pozostanie dla nas wszystkich tajemnicą geniuszu Ildefonsa. Wszystko, co napisał na temat życia i tożsamości Polaków jest absolutnie aktualne, a nawet wręcz profetyczne w swej bezwzględnej grozie.

12.12 (sobota)
Teatr Nieoetykietkowani – “Bez jaj”

Reżyseria: Małgorzata Baryła, Martyna Samiec
Obsada: Tatiana Rusek, Magdalena Dubel, Wiktoria Frąckowiak, Agata Chodyra, Martyna Samiec, Żaneta Garus, Zuzanna Buczak, Agnieszka Warzycha, Julka Krzywicka, Marta Nigiel, Olivia Winiarska, Sandra Zowada, Marta Zamora/muzyka

O spektaklu:
Chcesz być doskonała ? Musisz się bardziej postarać. Masz być lepsza niż Michaś , masz nie stawiać stóp na zewnątrz, masz chodzić jak dziewczynka , masz być mądra jak chłopiec… Musisz jeszcze zmienić kolor włosów, zlikwidować cellulit, wyprasować stos koszul, zrobić trzypiętrowy tort i znaleźć czas dla przyjaciółki którą rzucił facet… To spektakl dla wszystkich kobiet, które żyją ściśnięte własnym życiem. To jest szczere, złością pisane życie zwykłej dziewczyny, która bardzo chce być fajna i dość szybko orientuje się, że inne są prawa dla niej i dla chłopców.W piękny, ironiczny sposób dziewczyny dają upust zbiorowym , stłumionym kobiecym frustracjom. Jest tu treść od której po prostu robi się lepiej. Że nie jestem z tym sama, że ktoś też tak ma. Absurd i humor sytuacji samo ograniczających się kobiet staje się widoczny, a to co widać, da się zmienić. Tym razem po swojemu .

13.12 (niedziela)
Teatr Rajstopy – “Bardzo brzydki spektakl o miłości”

Reżyseria, scenariusz i obsada: Noemi Wrzos, Zuza Polkowska

O spektaklu:
Co to w ogóle jest kochanie, o co w tym wszystkim chodzi, po co, komu to potrzebne? Takie właśnie pytania o miłość zadaje sobie większość ludzi na świecie, od kiedy pierwszy raz zdarzyło się nam coś takiego poczuć. I raczej nie zapowiada się, żebyśmy kiedykolwiek przestali się nad tym wszystkim zastanawiać. Bo niby już wszystko zostało powiedziane, na każdy z możliwych sposobów, ale nie z każdej możliwej perspektywy, więc my chcemy pokazać Wam miłosny pierdolnik z naszych głów, żołądków i innych miejsc w ciele. Przedstawić Wam naszą perspektywę. Nasze zdanie, albo chociaż słowo, w tym przemielonym wszystkimi maszynkami do mielenia banałów temacie. Pokażemy więc Wam to, co dla nas jest w kochaniu i tych różnych rzeczach, które dookoła niego. Różne fajne i niefajne i trudne i śmieszne. Różne. Bo takie jesteśmy właśnie, co też nam ciekawie odkrywać. Zapraszamy do naszej poetyckiej mikroopowieści. Historyjki o tym, co w nas i w naszej bańce świata.

15.12 (wtorek)
Monika Czajkowska, Ewelina Zawada – “Międzyczas”

Reżyseria i dramaturgia: Monika Czajkowska
Występuje: Ewelina Zawada
Muzyka: Destrukto / Piotr Czajkowski

O spektaklu:
Międzyczas czyli czas zawieszenia między planami, a ich realizacją. Międzyczas czyli stan między jawą a snem. Międzyczas czyli noc. Noc bezsenna. Noc przed podróżą. Noc, która staje się pretekstem do opowiadania historii. Tylko czy ktoś tych historii wysłucha i – co ważniejsze – czy ktoś je zapamięta?

16.12 (środa)
Teatr W kaczych butach – “Stara Baba. Tragedia Antyczna.”

Reżyseria: Magdalena Bochan – Jachimek
Scenariusz: Szymon Jachimek
Muzyka: Anna Wiosna Rogowska

Obsada:
Monika Kalka, Monika Błażewicz, Jolanta Boniecka, Tomasz Waberski, Emanuela Koszałka, Karolina Wicka, Aleksandra Okonowska, Maciej Natan Miłaszewski, Barbara Franczak – Kulig, Oskar Dębowski, Katarzyna Marzec, Judyta Niżyńska, Maryla Wolska, Aleksandra Pioch, Anna Szałła

O spektaklu:
Wbrew podtytułowi – raczej komedia. Ale że każda dobra komedia bierze się z ludzkiego dramatu, więc Helenie, głównej bohaterce, wcale nie jest do śmiechu. Zostawia ją mąż, niestety dla młodszej kobiety, Helena czuje się zatem staro i radykalnie nieperspektywicznie. Ale od czego są przyjaciółki?
Przekonują, że nie wszystkie karty zostały rozdane, że można jeszcze wziąć się za siebie, że każdy koniec jest jednocześnie początkiem. Helena daje się im przekonać i zaczyna walczyć: rusza na fitness i szuka romansu. Ale czy rzeczywiście proste sposoby mogą trwale odmienić jej życie? Może trzeba porozmawiać z kimś, kto cały ten system starzenia się i przemijania wymyślił?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

info: GDK Goleniów – Teatr Brama

Dodaj komentarz