Mundurowi ze Straży Granicznej promowali służbę

Ze studentami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie i przyszłymi absolwentami Zespołu Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy w Kołobrzegu spotkali się funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Mundurowi promowali służbę, zachęcając do wstępowania w ich szeregi.

Strażnicy graniczni z Placówki SG w Kołobrzegu i Pomorskiego Dywizjonu SG w Świnoujściu mówili o zadaniach Straży Granicznej, przedstawili strukturę organizacyjną Morskiego Oddziału Straży Granicznej, szczegółowo odpowiadali uczniom i studentom na pytania dotyczące rekrutacji. Funkcjonariusze zachęcali do wyboru tej drogi zawodowej. Podczas spotkania w Kołobrzegu nie zabrakło pytań o służbę na jednostkach pływających Straży Granicznej.

Na kandydatów do służby w Morskim Oddziale Straży Granicznej w tym roku czeka 110 miejsc, rekrutacja już trwa. Dokumenty aplikacyjne można składać w Komendzie MOSG w Gdańsku oraz w jednostkach Straży Granicznej w Świnoujściu, Rewalu, Szczecinie, Kołobrzegu, Darłowie, Ustce, Władysławowie, Elblągu i Krynicy Morskiej. Nowością dla przyszłych funkcjonariuszy jest możliwość podjęcia w ramach służby studiów w Wyższej Szkole Straży Granicznej w Koszalinie. Po trzech latach nauki absolwenci uzyskują tytuł licencjata i stopień młodszego chorążego Straży Granicznej. Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ (do podlinkowania: https://www.morski.strazgraniczna.pl/mor/komenda/nabor-do-sluzby/25614,Nabor-do-sluzby.html).

Fot. MOSG

 

Tadeusz Gruchalla

 

 

Inny ciekawy artykuł

 

APTEKI . Gdzie po leki w nocy ?

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz