“Sąsiedzie z ul. Krzywoustego 17 NIE ZABIJAJ” – taki baner zawisł, na jednym z domostw osiedla Helenów w Goleniowie.

sasiedzie-z-ul-krzywoustego-17-nie-zabijaj

Jak się dowiedzieliśmy, chodzi o protest oraz ogromne niezadowolenie lokalnej społeczności, z powodu inwestycji, jaką na swojej posesji, stawia jeden z sąsiadów.

Owa instalacja to budowa stacji bazowej telefonii komórkowej P4 Play – GOL0005B.

sasiedzie-z-ul-krzywoustego-17-nie-zabijajZ relacji mieszkańców wynika, iż powyższe przedsięwzięcie, mimo zapewnień inwestora, ześle na nich wszystkie choroby świata.

Przecież to nas wszystkich zabije, zrujnuje nam zdrowie, wpłynie destrukcyjnie na nasz układ nerwowy. Jak można to zrobić własnym sąsiadom ? – pyta jedna z rozgoryczonych mieszkanek osiedla Helenów.

sasiedzie-z-ul-krzywoustego-17-nie-zabijaj

-Baza P4 to przecież początek. Jesteśmy przekonani, że kolejno powstanie tu instalacja 5G. Chyba  nikomu nie musimy tłumaczyć co to oznacza dla pobliskiej ludności. Za chwilę od napromieniowania, będziemy świecić w ciemności – dodaje kolejna osoba.

On tu nie mieszka, cwaniak jeden. Postawi betonową, szpetną konstrukcję, będzie brał kasę od operatora, a my będziemy musieli z tym żyć na co dzień – krzyczy następny mieszkaniec.

Sprawa sięga roku 2019. Wówczas mieszkańcy dowiedzieli się o całym procederze i natychmiast podjęli reakcję. Wtedy, pojawiły się pierwsze protesty oraz odwołania od decyzji Burmistrza Gminy Goleniów.

Jak wynika ze zgromadzonej dokumentacji w przedmiotowej sprawie, Samorządowe Kolegium Odwoławcze podtrzymało decyzję pierwszej instancji, przyznając tym samym rację Burmistrzowi Gminy Goleniów i dało zielone światło inwestorowi.

Cała sprawa na jakiś czas ucichła. Dnia 17 czerwca 2020r., inwestor bowiem złożył do burmistrza wniosek o zawieszenie przedmiotowego postepowania. Burmistrz postepowanie zawiesił. Mieszkańcy odetchnęli z ulga, ale sprawa wróciła.

Nie wiemy jak i dlaczego. Mimo, że SKO uznało nas za stronę postepowania, nikt nas nie poinformował o odwieszeniu procedury. Zupełnie przypadkiem dowiedzieliśmy się o tym, że Starostwo Powiatowe w Goleniowie właśnie proceduje pozwolenie na budowę tej koszmarnej instalacji. Totalnie uśpiono naszą czujność, pominięto i pozwolono na posadowienie bazy, w odległości 5 m od naszych domostw – kontynuują mieszkańcy.

Jesteśmy źli na lokalne władze. Jesteśmy wściekli, że nasz sąsiad, nie licząc się z naszym zdaniem postanowił “uszczęśliwić” nas czym takim !  Nie odpuścimy ! Będziemy walczyć do końca !- zgodnie dodają.

Jak zapewnia inwestor, obawy mieszkańców są bezzasadne. Po pierwsze, instalacja spełnia wszelkie wymogi zgodnie z przepisami prawa. Ponadto, na ten czas nie ma żadnych planów montażu technologii 5G.

Ludzkie organy, szczepionki itp. będą spalane pod Goleniowem ?

(red.)

 

Dodaj komentarz