Radna Muszyńska – Popielarczyk mówi wprost Prezes GTBS do odwołania !

Pytania o to co dzieje się w goleniowskiej spółce GTBS, w poprzedniej kadencji Rady Miejskiej, padały dość często. Zazwyczaj były one sformułowane łagodnie, zadawane w kontekście kontroli, przeprowadzenia postepowań wyjaśniających itp.

Jednak nie tym razem, sytuacja jest już tak bardzo napięta  … Radna Aleksandra Muszyńska – Popielarczyk mówi do Burmistrza wprost; proszę odwołać Panią Prezes GTBS.

Chciałabym złożyć wniosek na ręce Pana Burmistrza dotyczący Spółki Gminnej GTBS. Jakiś czas temu wniosłam o udzielenie informacji z uwagi na to, że mam bardzo dużo wniosków od interesantów, klientów GTBS-u na temat zarządzania samym GTBS. Jedną z przyczyn wizyt mieszańców u mnie jest długość oczekiwania na realizację ich spraw. W GTBS pracują bardzo kompetentne osoby, bo ja sama z uwagi na czynności zawodowe, które realizuje w GTBS podpisuje się pod tym, że osoby są w pełni merytoryczne. Jednak, że mieszkańcy jak i moje obserwacje wskazują, że są bardzo znacząco obciążone zakresem obowiązków. Te obowiązki są przerzucane z jednej osoby na drugą. A dlaczego ? Z informacji wynika, iż Pani Prezes GTBS Izabela Frynas nie potrafi zarządzać kapitałem ludzkim. Szanowni Państwo, zadałam pytanie, ile osób za czasów sprawowania prezesury Pani Prezes zostało zatrudnionych w GTBS ? Mam odpowiedź, że od 1 maja 2021 r. do 11 kwietnia 2024 r. w spółce zostało zatrudnionych 15 osób. Następne moje pytane dotyczyło, ile osób złożyło wypowiedzenie o pracę ? Szanowni Państwo, 12 osób złożyło wypowiedzenie o pracę. W Goleniowskim TBS od 1 maja do 11 kwietnia rozwiązano umowę o pracę z jedną osobą, w chwili obecnej w okresie wypowiedzenia jest kolejnych dwóch pracowników. Aktualnie w spółce na podstawie umowy o pracę jest zatrudnionych 24 pracowników. Z posiadanych informacji tych wypowiedzeń będzie jeszcze więcej, dlatego uzasadnionym jest złożenie wniosku na ręce Pana Burmistrza o natychmiastowe odwołanie Pani Prezes Izabeli Frynas z uwagi na okoliczności, które wskazałam powyżej.

W odpowiedzi Radna otrzymała bardzo wymijającą odpowiedz – czytaj TUTAJ .

Po jej otrzymaniu Radna nie ukrywała swojego niezadowolenia z reakcji Burmistrza na przedmiotowy wniosek i po raz kolejny zaapelowała o zajecie się sytuacją:

Ostatni mój wniosek, to tak naprawdę chciałabym ponownie zawnioskować o GTBS. Dzisiaj odebrałam odpowiedź na mój wniosek i nie ukrywam, że jestem bardzo mocno zdziwiona, bo jest on nie w tematyce głównej. Moją tematyką główną składanego wniosku było podjęcie decyzji w stosunku do Prezes Pani Frynas z uwagi na to, że źle zarządza kapitałem ludzkim. Wskazywałam również ilość zatrudnienia, ilość wypowiedzeń, a otrzymałam odpowiedź całkowicie o czymś innym. O długości oczekiwania na realizację spraw mieszkańców w GTBS, więc nie jest to odpowiedź na złożony przeze mnie wniosek. Panie Burmistrzu ponawiam swój wniosek z ostatniej sesji.

Czy Burmistrz Sypień zajmie się problemem ?

Kamila Chilkiewicz – Piwowarska

Dodaj komentarz