Spowodował wypadek grozi mu od 6 miesięcy do lat 8

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko kierowcy podejrzanemu o umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym w dniu 20 listopada 2022 r. na 83 km drogi S3 , poprzez zaniechanie właściwej obserwacji przedpola jazdy i niedostosowanie prędkości do panujących warunków jazdy i doprowadzenie do uderzenia samochodem marki VW Passat w tył pojazdu VW Polo, którego skutkiem było spowodowanie ciężkich obrażeń głowy i złamania wyrostka poprzecznego trzonu kręgu kierującego tym pojazdem

Temida
Temida

 

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko kierowcy podejrzanemu o umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym w dniu 20 listopada 2022 r. na 83 km drogi S3 , poprzez zaniechanie właściwej obserwacji przedpola jazdy i niedostosowanie prędkości do panujących warunków jazdy i doprowadzenie do uderzenia samochodem marki VW Passat w tył pojazdu VW Polo.

W następstwie tego zdarzenia kierowca pojazdu VW Polo doznał ciężkich obrażeń głowy w postaci ostrego krwiaka podtwardówkowego i stłuczenia mózgu, co stanowiło ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu, zaś pasażer doznał złamania wyrostka poprzecznego trzonu kręgu, co stanowiło naruszenie czynności narządu ciała na okres powyżej dni 7.

Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Za spowodowanie wypadku drogowego skutkującego ciężkimi uszkodzeniami ciała grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

 

Informacja Prokuratura Okręgowa w Szczecinie

 

Poprzedni artykuł

903 g mieszaniny amfetaminy i kofeiny w mercedesie

 

 

Dodaj komentarz