Potrącił pieszych stanie przed sądem

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez zaniechanie szczególnej ostrożności i należytej obserwacji pola jazdy, którego skutkiem było potrącenie pieszych, tj. o czyn z art. 177 § 1 kk.

Jak ustalono w toku prowadzonego postępowania dnia 9 lutego 2022 r. w Nowogardzie podejrzany kierując samochodem marki Fiat naruszył nieumyślnie zasady bezpieczeństwa i przepisy ruchu drogowego, w ten sposób na skutek braku należytej obserwacji przedpola jazdy nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo przemieszczającym się oznakowanym przejściem dla pieszych pokrzywdzonym. Jedna z pokrzywdzonych na skutek potrącenia upadła na jezdnię doznając obrażeń ciała m.in. w postaci złamań żeber, natomiast druga z kobiet złamania kości: krzyżowej, łonowej i biodrowej, które naruszyły czynność narządu ich ciała na okres powyżej 7 dni.

Podejrzany (lat 66) w chwili wypadku był trzeźwy. Nie był dotąd karany sądownie. Na mieniu podejrzanego prokurator dokonał zabezpieczenia majątkowego.

Za zarzucany podejrzanemu czyn na podstawie art. 177 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Informacja Prokuratura Okręgowa w Szczecinie

 

Podobna informacja

Nękał sąsiadów stanie przed sądem

Dodaj komentarz