Totalny Europejczyk – Komentarz Margaret Todd

Wrogowie PiS-u zdają się nienawidzić nie tylko tej formacji, ale każdego, kto ich wrogości nie podziela. Przy czym, nie chodzi tu o żadne rozliczenia prawdziwych lub urojonych czyichś krzywd. Uczucia, nawet absurdalne, nie wymagają uzasadnień, warto jednak się zastanowić skąd się biorą.

Margaret Todd
Margaret Todd

              Jeden z czytelników przesłał mi paro sekundowy film TVN-u z Jarosławem Kaczyńskim w roli głównej. Nawet zakładając, że materiał nie został sfabrykowany, to trudno uwierzyć, żeby taka wrzutka przekonała kogokolwiek do nienawiści. Szafowanie epitetami niczego o adresacie wyzwisk nie mówi, świadczy za to o stanie umysłowym nadawcy.
Na obecnym etapie dochodzenia do komunizmu znienawidzeni wcześniej „obszarnicy” stali się klasą pożądaną, „syjoniści” wymieniają się z „antysemitami” i już nie wiadomo co jest obelgą, a co pochwałą. Jedyny bezpieczny obecnie epitet, którym każdego można smagać, to „faszysta”, bo w dodatku nie wiadomo, co właściwie to słowo znaczy.
Oglądacz Tele Vizji Niemieckiej dla polskojęzycznych tubylców nie musi nadążać z przekazem dnia. Guru w postaci rusko-pruskiego agenta kłamie na okrągło, ale on przecież „musi“, bo jak inaczej zdobyć władzę totalną dla Sowiet Euro Union? Co więcej, jeśli on, czyli „swój” kłamie, to co dopiero wróg! Taki to na pewno ma wiele na sumieniu! Czysta nienawiść nie potrzebuje powodu, ani dowodów winy wroga. Już samo to, że takiego dowodu nie można znaleźć jest wystarczającym powodem. Totalny Europejczyk musi wyłączyć myślenie, oddać się totalnie uczuciu nienawiści do „faszysty”. Taka jest jego rola.

 

Pozdrawiam i do następnej soboty,
Małgorzata Todd

Strona www autorki http://mtodd.pl/

 

Poprzedni komentarz

 

Sposoby – Komentarz Margaret Todd

 

 

 

 

Dodaj komentarz