Zaalarmowani telefonem od mieszkańców bloków na ul. Szczecińskiej 5 i 7 udałem się na rekonesans terenu wokół ich miejsca zamieszkania. W niedalekiej odległości od ich budynków, w krzakach i gęstej roślinności znajduje się budynek, w którym znajdowała się ponad 20 lat stolarnia.

Około dwóch lat temu zmarł właściciel, od tego momentu budynek popada w ruinę, a złomiarze dokonują dewastacji i niszczenia obiektu. Jak mówią mieszkańcy obiekt stanowi zagrożenie pożarowe, sanitarne i grozi zawaleniem. Sam budynek podobno jest własnością gminy.  Nie mówiąc o tym, że obiekt może być niebezpieczny dla ewentualnie bawiących się tam dzieci. Od dłuższego czasu “stara stolarnia” służy za melinę dla bezdomnych, alkoholików i narkomanów.  Dodatkowo bardzo niejasna jest sprawa ze znajdującym się tam rowem odwadniającym, z którego nie ma odpływu, ale do niego skierowana jest rura z wpływającą do niego chyba wodą . 

Zgłaszana sprawa do Urzędu Gminy i służb nie przynosi skutków jest całkowity brak reakcji , mimo że obiekt znajduje się na terenie gminnym. Jak długo poczekamy na zabezpieczenie terenu oraz uprzątnięcie, czas pokaże.

Sprawność urzędników jest czasem strasznie oszołamiająca i zadziwia szybkością działania zwłaszcza wtedy gdy bronią własnego Status Quo. Winnych zaniedbań oczywiście będzie brak.

SŁUŻBY ŚPIĄ w centrum DOBREGO MIEJSCA DO ŻYCIA czyli miasta Goleniów.

Zapraszam do zobaczenia relacji filmowej z oględzin oraz galerii foto uzupełniającej materiał Video.

 

 

Galeria Foto

 

 

Andrzej Bugajski

 

Inny ciekawy artykuł

Najwięcej smogowych kartek dla Gminy Goleniów

 

 

 

Dodaj komentarz