Podrabiane perfumy zatrzymane na lotnisku

  • Zachodniopomorska KAS zatrzymała 140 szt. podrabianych perfum na lotnisku Szczecin-Goleniów.

  • Perfumy znaleziono w bagażu pasażera wyjeżdżającego do Wlk. Brytanii.

  • Wartość rynkowa produktów oryginalnych to ok. 85 tys. zł.

Funkcjonariuszy Zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zatrzymali podrabiane perfumy. Rutynowa kontrola bagażu na lotnisku Szczecin-Goleniów pokazała, że pasażer przewoził 140 opakowań różnych wód perfumowanych, w stosunku do których zachodziło podejrzenie naruszenia praw własności intelektualnej.

Perfumy znajdowały się w trzech torbach nadanych przez podróżnego w kierunku Wielkiej Brytanii. Bagaże wytypowano podczas kontroli z wykorzystaniem urządzenia RTG. Skaner potwierdził, że w walizkach podróżnego znajdowały się szklane opakowania, towar jednorodny, nietypowy dla zwyczajnego bagażu. Właścicielem bagaży okazał się obywatel Polski. Bagaże otworzono w jego obecności i stwierdzono w nich 140 opakowań perfum.

Produkty, już na pierwszy rzut oka, wskazywały na słabą jakość wykonania opakowań co sugerowało, że skontrolowane bagaże zawierają podrabiany towar.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej Oddziału Celnego Szczecin-Goleniów zatrzymali towar i powiadomili przedstawicieli prawnych reprezentujących posiadaczy praw własności intelektualnej (towarów podrabianych). Pełnomocnicy reprezentujący firmy, których towary podrobiono potwierdzili, że zatrzymane perfumy są sfałszowane.

Tym samym podróżny nie poleciał do Londynu, a podrobiony towar został zatrzymany do dalszego wyjaśnienia.

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) przeciwdziała wprowadzaniu do obrotu towarów podrabianych i pirackich. W ten sposób wspieramy uczciwych przedsiębiorców, dbamy o prawa twórców i chronimy konsumentów. Eliminujemy z rynku towary podrabiane i pirackie, w ten sposób pomagamy przedsiębiorstwom chronić ich własność intelektualną, zarówno prawa własności przemysłowej (znaki towarowe, patenty, wzory), jak również prawa autorskie.

(red.)

Podobny artykuł

Dziewiętnasta edycja konkursu Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy

Dodaj komentarz