Do tej pory oferty na ferie dla dzieci z gminy Goleniów, ani nie widać ani nie słychać. Przypomnijmy, iż ferie zimowe przypadają za około 3 tygodnie. Niestety, rodzice o ewentualnych propozycjach, poinformowani zostaną ” za pięć dwunasta”.

Nowy Sklep Zielarski w Goleniowie ul. J. Matejki 3B

W tej sprawie skierowaliśmy zapytania do Pani Burmistrz Anity Jurewicz – odpowiedzialnej za edukację i wychowanie w Gminni Goleniów – niestety bez odzewu.

Dzwoniliśmy również do wydziału oświaty, gdzie Pan Matławski poinformował nas, iż wydział oświaty żadnej oferty na ferie nie posiada. Nadto, odesłał nas, z nurtującymi pytaniami w tym obszarze, do instytucji takich jak Biblioteka i GDK – gdyż jego zdaniem te dwie placówki powinny zabezpieczyć potrzeby rodziców, dzieci oraz młodzieży w czasie wolnym od zajęć szkolnych.

Oczywiście, uczyniliśmy to.  Z przekazanych nam informacji wynika, iż Biblioteka w Goleniowie podtrzymuje dotychczasową konwencję i w roku 2022 zorganizuje półkolonie zimowe. Szczegóły oferty przekaże rodzicom już na dniach.

Goleniowski Dom Kultury nie był w stanie się określić co do stylu organizacyjnego. Przekazał jedynie, iż na pewno nie będzie to forma półkolonii, a jakaś forma codziennych warsztatów, wyjazdów czy wyjść. O ofercie poinformują, jak tylko zostanie przez nich stworzona.

Pan Matławski zapytany czy Gmina nie czuje potrzeby wcześniejszego zaplanowania tak kluczowego okresu na dzieci, młodzieży i rodziców jakim są ferie nie odpowiedział nic.

Reasumując, Szanowni Państwo jeśli chcecie aby wasze dzieci w ferie nie siedziały bezczynnie z konsolą w ręku lub gapiły się w telewizor, musicie zaplanować czas ferii samodzielnie, na naszą gminę jak widać nie ma co liczyć.

Nowy termin ferii zimowych w tym roku szkolnym

 

Oleje CBD to ELIKSIR dla osób 50 +

 

(red.)

 

 

 

Dodaj komentarz