Prestiżowy przedsiębiorca uczył się w Mostach

Młody, ambitny, niebywale zdolny, a do tego uhonorowany prestiżowymi nagrodami. Mowa o Tytusie Gołas, mieszkańcu Gminy Goleniów, który dzięki swojej ciężkiej pracy dokonał zespołowo rzeczy niezwykłej, jakim jest stworzenie systemu TIDIO. 

TIDIO to w skrócie live chat wspierany przez chatboty. Dzięki wykorzystaniu machine learningu polski startup oferuje automatyzację kontaktu z klientem. Uwagę do Tidio z miejsca przykuwają dwie informacje. Ten szczeciński startup jest jednym z liderów w swojej kategorii. Zajmuje obecnie czwarte miejsce pod kątem liczby implementacji. Ba! Wyprzedza nawet LiveChata z Gdyni, który był jednym z pierwszych, polskich kandydatów do tytułu jednorożca.

Po drugie, Tidio jest najpopularniejszym live chatem wśród użytkowników Shopify. Zaimplementowało go 27 proc. sklepów korzystających z tej platformy. Teraz o Tidio mówi się jednak z innego powodu.

Inovo Venture Partners zainwestowało 4 mln zł w Tidio.

Inovo Venture Partners to fundusz powstały przed niespełna rokiem. Zaczynał ze 100 mln zł, które w ciągu pięciu lat chciał zainwestować w 15 firm, znajdujących się na wczesnym etapie rozwoju. W portfolio Inovo już wcześniej znajdowały się m.in. Brand24, Booksy czy Sotrender.

Przedstawiciele startupu podkreślają również dynamikę wzrostu. Jeszcze rok temu Tidio było poza pierwszą dziesiątka rankingu, w czerwcu awansowało na siódme miejsce, a tydzień temu na piąte.

Tytus jest niezwykle skromnym człowiekiem, nie lubi rozgłosu. 

Z ludźmi jest tak, że nie widzą iż za tym sukcesem jest potężny wysiłek. Widzą jedynie końcowe wyniki. Tytus zawsze podkreśla, że kształcił się w wiejskiej szkole w Mostach, a  kolejno w małym liceum w Maszewie. Często ludzie myślą, że tylko prestiżowa Szkoła w Szczecinie czy inna wojewódzka cokolwiek daje, a tak naprawdę to od szkoły podstawowej wszystko zależy. Z klasy gimnazjum Tytysa wyrośli wspaniali ludzie. Cudowne matki, ojcowie, fachowcy w swoich dziedzinach, a to tylko mała wioskowa szkoła – mówi dumna mama Tytusa Pani Wioleta.

Dodajmy również ten młody zdolny człowiek jest nadal mieszkańcem Gminy Goleniów i tu właśnie odprowadza swoje podatki.

Z wodociągów zachodniopomorskich do policji

Kamila Chilkiewicz – Piwowarska

Dodaj komentarz