Odcinek Mosty – Burowo będzie zrobiony

W piątek 10 lutego 2023 roku w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie odbyło się spotkanie Wojewody z samorządowcami z terenu naszego województwa.

Powiat Goleniowski reprezentowali Wicestarosta Tomasz Kulinicz oraz Członek Zarządu Bogusław Zaborowski, którzy otrzymali symboliczny czek na kwotę 3.023.783 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Znaczna część tej kwoty zostanie przeznaczona na realizację zadania pn.: „Przebudowa drogi powiatowej nr 4158Z Osina – Mosty na odcinku Mosty – Burowo w Powiecie Goleniowskim”. Przetarg zostanie ogłoszony w ciągu najbliższych tygodni, a inwestycja zostanie zrealizowana do końca tego roku.

Drugie zadanie to: „Remont dróg powiatowych nr 4112Z i 4113Z na odcinku od włączenia w drogę ekspresową S3 w m. Pucko do granic Powiatu Goleniowskiego w kierunku m. “Strumiany”.

W tym przypadku kwota dofinansowania jest jednak niewystarczająca i nie pozwala rozpocząć prac w najbliższym czasie. Trwają poszukiwania dodatkowych środków finansowych na realizację.

(red.)

Dodaj komentarz