Jak poinformował burmistrz Krupowicz, rozdzielona dotacja między kluby sportowe z gminy Goleniów na wniosek radnego Kuszyńskiego została wstrzymana.

Cała kołomyja, związana ze świadczeniem finansowym przekazywanym klubom rokrocznie, zaczęła się z momentem wydania zarządzenia burmistrza, w którym zamieścił informacje jaka konkretną kwotę dany klub dostanie jako wsparcie do swojej działalności z budżetu Gminy.

Do niezadowolonych klubów dołączył się radny Kuszyński, który zwrócił się do burmistrza o wstrzymanie wypłat dotacji do momentu wyjaśnienia podnoszonych przez siebie pytań – czytaj więcej TUTAJ .

Ku zaskoczeniu wszystkich, burmistrz przychylił się do wniosku radnego, a pokłosiem tego było wstrzymanie wypłat.

Zdając sobie jednak sprawę z powagi sytuacji oraz skutków braku środków w budżetach klubowych, ster przejął pierwszy wiceburmistrz Tomasz Banach, który na czwartek 09.02.2023 postanowił zwołać zamknięte spotkanie z zarządami klubów.

Mam nadzieję, że przyjdą na nie wszyscy prezesi. Chciałbym w jego trakcie rozwiać wszelkie wątpliwości, jeśli takowe któryś klub zgłosi, chcę przedstawić transparentnie, że przy podziale środków działamy zgodnie z uchwałą i regulaminem. Jeśli wszystko zostanie wyjaśnione, myślę, że pieniądze zostaną niezwłocznie wypłacone na konta klubów – powiedział w jednym z wywiadów Tomasz Banach, wiceburmistrz Goleniowa. (żródło cytatu- Superportal24)

Wycofał wniosek po spotkaniu z prezesami

 

(red.)

 

 

 

Dodaj komentarz