Czym jest wychowanie, a czym dorastanie i dojrzewanie ? Czy można przetrwać ten specyficzny okres w życiu młodego człowieka bez potrzeby hospitalizacji w zakładzie psychiatrycznym jednej bądź drugiej strony ?

Na te pytanie, w sposób bardzo przystępny oraz obrazowy, odpowiada Jesper Juul autor książki; “Nastolatki – kiedy kończy się wychowanie?”

Czytając, a raczej przeczytawszy książkę zawsze zastanawiam się, czy była ona o czymś, czy była jedynie stratą czasu i wodzeniem oczami po literach dla jego zabicia.

Książka, którą pragnę dziś zaprezentować, zdecydowanie jest o czymś !

Jest o czymś, tak naprawdę w życiu najważniejszym. O tym od czego należy zacząć od samego początku powołania na świat swego potomka, czyli o budowaniu więzi rodzic – dziecko.

Ponadto, autor – terapeuta oraz psycholog z trzydziestoletnim stażem – odkrywa czytelnikowi tajniki wieku dojrzewania, rozbierając go na czynniki pierwsze, mówiąc wprost, iż aby przetrwać wiek dorastania pociechy i nie oszaleć, należy przygotować się do niego bardzo starannie.

Przygotowanie to nie trwa jednak miesiąc, dwa, lub cztery. Nie trwa nawet rok. Proces przygotowawczy, zdaniem autora, zaczyna się od momentu poczęcia, a kolejno porodu …

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Pozycja: “Nastolatki – kiedy kończy się wychowanie” dostępna w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece w Goleniowie w dziale dziecięcym w przestrzeni Biblioteczka Rodzica.

Goleniowska Biblioteczka Rodzica ma już prawie 3 lata

Kamila Chilkiewicz – Piwowarska

 

Dodaj komentarz