Goleniowska Biblioteczka Rodzica ma już prawie 3 lata

Biblioteczka Rodzica to projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Goleniowie we współpracy ze Stowarzyszeniem Trzy Rybki. Pomysłodawcą idei była Pani Kamila Piwowarska – prezes stowarzyszenia, która zapragnęła stworzyć „Poczytalnie Rodzica”, czyli miejsce w którym na małej przestrzeni każdy rodzic, pedagog, specjalista poszukujący fachowej wiedzy znajdzie ją bez problemu.

„ … niestety, nader często spotykam się z praktyką poszukiwania wiedzy, a nawet stawiania diagnozy  dziecku czerpiąc zdawkowe informacje z Internetu. Moim zdaniem jest to naganne i absolutnie nie powinno mieć miejsca. Zastanawiało mnie jaka jest geneza takich praktyk, czy jest to wynikiem lenistwa czy braku dostępu do wartościowych źródeł. Na lenistwo społeczne mam znikomy wpływ, postanowiłam więc we współpracy z naszą Biblioteką, stworzyć przestrzeń gdzie specjaliści oraz rodzice znajdą odpowiedzi na najczęściej nurtujące ich pytania …” – mówi Pani Kamila.

 

Nasza redakcja odwiedziła Biblioteczkę Rodzica i musimy przyznać, iż zbiory są imponujące. Rodzic między innymi ma sposobność z fachowych, sprawdzonych źródeł pozyskać wiedzę na temat metod fizjoterapeutycznych takich jak NDT – Bobath czy Wojty. Dowiedzieć się czym są zaburzenia Integracji Sensorycznej i jakie są ich symptomy. Poczytać o prawidłowym rozwoju fizycznym, emocjonalnym oraz społecznym dzieci. Znaleźć odpowiedzi w jaki sposób radzić sobie ze złością za równo swoją jak i swojej pociechy.

W imieniu Biblioteki Miejskiej w Goleniowie jak i Stowarzyszenia serdecznie zapraszamy do korzystania z tego sympatycznego miejsca.

( red.)

Dodaj komentarz