Jak informuje Gmina Goleniów; drugi etap budowy nowego osiedla przy ul. Stargardzkiej i Wytwórczej w Goleniowie rozpoczęty.
Goleniowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego rozpoczęło budowę kolejnych trzech budynków wielorodzinnych, w których powstanie 120 lokali mieszkalnych.

Obecnie prowadzone są już prace ziemne polegające na wykopie pod fundamenty. Wykonawcą robót pierwszego i drugiego etapu budowy jest firma P.W. EBUD – Przemysłówka Sp. z o.o. z Bydgoszczy.

Zgodnie z planem realizowany jest również I etap inwestycji, w ramach którego powstaną dwa budynki z 60 lokalami mieszkalnymi.
Obecnie wykonywane są pracę budowlane na poziomie 2 piętra, w jednym z budynków jest już budowany strop nad 2 piętrem. Szyby windowe wykonywane są na wysokości trzeciej kondygnacji.

Wszystkie budynki będą liczyły 4 piętra. W każdym budynku będzie winda. Na parterze przewidziano lokale dla osób niepełnosprawnych.
Osiedle będzie w pełni zagospodarowane z miejscami parkingowymi oraz placem zabaw.
Pod koniec 2023 roku planowany jest termin zakończenia I etapu budowy, natomiast kolejne trzy bloki zostaną oddane do użytkowania w grudniu 2024 roku.

Wszystkie lokale realizowane są w standardzie „pod klucz” i przeznaczone będą do najmu na zasadach obowiązujących w Gminie Goleniów, po spełnieniu warunków określonych w stosownych przepisach. Informacje o terminie naboru, wymaganych dokumentach oraz warunkach, które muszą spełniać przyszli najemcy będą umieszczane na stronie internetowej Gminy Goleniów oraz spółki Goleniowskie TBS.

Inwestycja realizowana jest przy bezzwrotnym finansowym wsparciu z programu mieszkaniowego dla gmin z Funduszu Dopłat w wysokości 80% kosztów budowy oraz przy udziale wsparcia finansowego z Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa dla gmin na inwestycje realizowane przez towarzystwa budownictwa społecznego w wysokości 10% kosztów inwestycji, a w pozostałym zakresie przy udziale finansowym gminy Goleniów.

Parking za Urzędem Miasta i Gminy już cyka

(red.)

Dodaj komentarz