Od października 2022r, w sportowej przestrzeni Gminy Goleniów, pojawił się nowy klub piłkarski. Więcej na jego temat opowiedział nam założyciel, a także jeden z trenerów, pan Bartosz Stefański ( materiał audio poniżej ).

Ino Białuń jest klubem, który zrodził się z potrzeby mieszkańców, rodziców oraz dzieci miejscowości Białuń, Miękowo, a także Żółwia Błoć. Jak wiadomo dojazd do Goleniowa, choć z przytoczonych wsi jest kilka kilometrów, zawsze stanowi utrudnienie i lekką dezorganizację dnia. Na szczęcie, wśród lokalnej społeczności pojawili się wykwalifikowani piłkarze – instruktorzy, którzy zechcieli poświecić się tej zacnej inicjatywie.

Jak powiedział nam jeden z inicjatorów przedsięwzięcia, pan Bartosz Stefański –  klub INO Białuń jest swoistego rodzaju memoriałem upamiętniającym zasłużonych goleniowskich działaczy, liderów sportowych – Ryszarda Szmuca oraz Zygmunta Kopaszewskiego. – To Oni zawsze byli dla nas motorem, inspiracją do działania i rozwoju. To dzięki nim jesteśmy kim jesteśmy, można powiedzieć, że to Oni wychowali nas po sportowemu, w poczuci dążenia do założonych celów, walki i rywalizacji, ale zawsze fair play. Teraz nasze pokolenie tzw. zawodników czterdziestek, chce w podziękowaniu za wszystko czego mogliśmy doświadczyć w zespole INA Goleniów, wychowywać młode pokolenia dokładnie tak jak nauczył nas Rysiek i Zygmunt.

W dniu wczorajszym – 15.04.2023r.- INO Budno, po raz pierwszy, zagrało w turnieju Pierwsza Piłka, który odbył się na Orliku przy ul. Szkolnej w Goleniowie. Zawodnicy, na boisku,  wykazali niesamowitą kondycję oraz wolę walki. Już za tydzień bedzie można ich zobaczyć na murawie boiska w Kliniskach Wielkich, a za miesiąc sami będą gospodarzami sportowego spotkania w swojej miejscowości.

Turniej Turniej Pierwsza Piłka w Goleniowie

Kamila Chilkiewicz – Piwowarska

Dodaj komentarz