Jakiś czas temu, z inicjatywy radnego Andrzeja Różańskiego, podjęty został temat regulacji świateł na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego z Armii Krajowej oraz Słowackiego w Goleniowie.

Mieszkańcy skarżyli się na złą regulację częstotliwości zmiany, z szczególnym uwzględnieniem zbyt krótkiej emisji światła zielonego.

Wszyscy którzy choć raz korzystali z w/w przejścia zgodzą się co do istoty sprawy i potwierdzą, że światło zielone trwa zbyt krótko aby osoby swobodnym krokiem ( nie galopem ) mogły pokonać przejście dla pieszych.

Niestety, zupełnie odmiennego zdania jest komisja powołana przez Starostę Powiatu, która ( jak wynika z odpowiedzi do interpelacji ) dokonała analizy i stwierdziła, że sygnalizacja w owym miejscu jest dostosowana do panujących warunków ruchu i ustawiana zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz zatwierdzonym projektem organizacji ruchu drogowego, w związku z czym nie zachodzi potrzeba jej zamiany.

Pytanie, czy członkowie tej komisji sprawdzili sytuację w realu i próbowali rzeczywiście pokonać przejście dla pieszych przeciętnym krokiem ? Jeśli tak, to gratulujemy sprytu oraz kondycji.

Regulacja świateł w konsultacji

Kamila Chilkiewicz – Piwowarska

Dodaj komentarz