Od długiego czasu, piesi korzystający z “zebry” na ulicy Armii Krajowej oraz J. Słowackiego skarżą się na zbyt szybko znikające światło zielone. Rzeczywiście światło znika dość szybko, co może powodować dyskomfort zwłaszcza dla osób starszych oraz rodziców z małymi dziećmi, idącymi na własnych nogach.

Jak czytamy w odpowiedzi na interpelację poruszającą ten temat:

Sygnalizacja świetlna przy ulicy Słowackiego oraz Armii Krajowej pracuje na podstawie programu opracowanego dla natężenia ruchu kołowego i pieszego na w/w skrzyżowaniu. Istniejąca sygnalizacja funkcjonuje jako sygnalizacja cykliczna całoczasowa z jednym programem dostosowanym do potrzeb pojazdów i pieszych.

Kolejno czytamy, iż aby zmienić program należałoby dokonać ponownego pomiaru natężenia ruchu, zaopiniować zmianę przez Komendę Powiatową Policji w Goleniowie i zatwierdzi w Starostwie.

Oczywiście urząd Miasta i Gminy w Goleniowie, w trosce o układa nerwowy kierowców, skazuje iż wydłużenie czasu operacyjnego sygnału zielonego może spowodować korki, a zatem najprościej jest poddać temat pod obrady komisji powołanej przez zarządzającego uchem tj. Starostę Powiatu.

Zaabsorbowani rozstrzygnięciem, w dniu dzisiejszym, kierujemy zapytanie w tej sprawie do Starostwa Powiatowego w Goleniowie.

Jesteśmy ciekawi również Państwa opinii w tej sprawie. Czy rzeczywiście należy wydłużyć ździebko czas światła zielonego na tej krzyżówce ?

Ze Szpitalem nic do przodu

(red.)

 

Dodaj komentarz