Od pół roku wokół powisającej z okna gabinetu Burmistrza Gminy Goleniów – Roberta Krupowicza niebiesko – żółtej ukraińskiej flagi krążą złe emocje.

Symbol, który winien łączyć, dzieli.

Pytanie; dlaczego Burmistrz Krupowicz, mimo ostrego sprzeciwu mieszkańców nadal brnie w ten zupełnie nikomu niepotrzebny konflikt. Czy Burmistrzowi jest to na rękę ? A może chodzi o wskazanie siebie jako jedynego, empatycznego, niosącego pomoc uciśniętej przez wojnę Ukrainie wybawcy ? Po co to wszystko ? Po co ta cała szopka z oflagowaniem magistratu, twierdzeniem że żadna flaga obcego narodu na urzędzie nie wisi, komu ma to służyć ?  Czy nie wystarczy zwyczajnie zdjąć ten zwisający materiał z okna ? Czy fasada budynku magistratu to godne miejsce do eksponowania swoich uczuć i preferencji ?

W mojej ocenie, każdy kto widzi obrazy z Buczy czy Mariupola szczerze łączy się w bólu z narodem ukraińskim. Nikt bowiem nie zasługuje na tak ogromne okrucieństwo jakie serwują Ukraińcom Rosjanie. Nie mniej jednak musimy pamiętać o tym, że tu na polskiej ziemi jesteśmy Polakami. Ludźmi, dla których nasza historia, tożsamość i symbolika narodowa ma ogromne znaczenie. Od pokoleń budujemy poczucie silnej więzi z ziemią ojczystą, wychowując nasze dzieci w miłości i szacunku do biało – czerwonej. Robimy to po to, aby każdy z nas miał świadomość, że jak przyjdzie wróg to trzeba stanąć do walki i wygrać. Kto nas obroni jak przyjdzie ” rusek” ? Unia ? NATO ? Nie !!! Tylko my sami jesteśmy w stanie to zrobić !

Panie Burmistrzu, jeśli tak bardzo utożsamia się Pan z państwem ukraińskim, proszę oflagować swój dom, samochód, a nawet samego siebie po godzinach pracy. Zostawić proszę jednak ściany urzędu. To nie jest odpowiednie miejsce na eksponowanie swoich preferencji. Narracja, którą Pan przyjął to fatalna narracja, wywołująca w ludziach skrajnie złe emocje i uczucia. Przecież Burmistrz ma łączyć, a nie dzielić. Burmistrz ma być swojski – taki dla ludzi, a nie zamknięty na sześć zamków w gabinecie, który uważa za swoją własność. Pan żyje w przekonaniu, że my mieszkańcy Gminy Goleniów jesteśmy dla Pana. Błąd Panie Burmistrzu, to Pan jest dla nas. Pan jest na naszej łasce, łasce mandatu który Pan otrzymał.

Będąc naocznym świadkiem wydarzeń z dnia 18.07.2022r.śmiało  stwierdzam, że niedługo przez Pana bezmyślność i lekceważenie głosu narodu dojdzie do nieszczęścia, dokładnie tak jak doszło we wsi Rurzyca gdzie została potracona jadąca rowerem dziewczynka. W przypadku bardzo złego stanu bezpieczeństwa na drodze w w/w wsi zatykał pan skutecznie swoje uszy przez lata, tylko dlatego żeby utrzeć nosa Kuszyńskiemu czy Gręblickiemu. Teraz tak samo zachowuje się Pan w stosunku do ludzi, których zwisający materiał z okna gabinetu, w którym Pan urzęduje, uwiera. Nie uwiera ich sam fakt wywieszenia, uwiera ich fakt, iż jako nasz Burmistrz zatracił Pan zdrową równowagę pomiędzy tym kim Pan jest, a kim być powinien.

Interwencja Poselska w Goleniowie Posła Brauna

Komentarz redakcyjny: Kamila Chilkiewicz – Piwowarska

Dodaj komentarz