Apelują o to od bardzo dawna. Założyli komitet, byli u Burmistrza. Wydawało się, że wspólnie wypracowali stanowisko, zakres działań oraz harmonogram, dzięki któremu postanowienia wejdą w życie. Niestety, Burmistrz Krupowicz, ze swoich zapewnień, nie wywiązał się.

Przez miesiące lekceważył zaproszenia na spotkania z mieszkańcami wsi Kliniska, Rurzyca, Pucice, Czarna Łąka. Nie odpowiadał na interpelacje w tej sprawie, robił nic lub prawie nic, aby polepszyć bezpieczeństwo w tej części naszej gminy.

Tym razem miarka się przebrała. Kilka dni temu w miejscowości Rurzyca doszło do kolejnego potracenia rowerzysty. Tym razem było to dziecko – dziewczynka, która zmuszona była jechać rowerem po szosie, gdyż w części miejscowości nie ma ciągu pieszo – rowerowego.

Mieszkańcy postanowili ostro działać ! 

W imieniu “Społecznego Komitetu ds Budowy Chodników”, o którego zawiązanie zabiegał burmistrz zapraszamy mieszkańców Klinisk, Rurzycy, Czarnej Łąki, Pucic oraz Załomia na najbliższą sesję Rady Miejskiej w Goleniowie, która odbędzie się w środę 27.07.2022 o godzinie 9.00 w sali sesyjnej goleniowskiego magistratu. Jest to najważniejsza sesja w roku, na której odbędzie się debata oraz glosowanie w sprawie udzielenia absolutorium dla burmistrza. Od stycznia mamy w budżecie gminy zapalanowane środki w sprawie rozbudowy chodników i nic się nie dzieje. Pokażmy, że zależy nam na naszym bezpieczeństwie i nie chcemy kolejnych tragedii na naszych drogach. (NIE)BEZPIECZNA DROGA -MAMY DOŚĆ CZEKANIA – ŻĄDAMY WYKONANIA CHODNIKA ORAZ BEZPIECZNYCH PRZEJŚĆ DLA PIESZYCH – pisze na swoim FB radny Robert Kuszyński, mieszkaniec Klinisk Wielkich.

Czy osoba nazywana Burmistrzem wreszcie zacznie myśleć o tym o czym powinna, czy nadal będzie bujała w obłokach, fotografował się z sianem w polu i słonecznikami na Ukrainie ?

Czy Burmistrz Krupowicz zjawi się na sesji ?

Tragiczny wypadek w Rurzycy

Kamila Chilkiewicz – Piwowarska

Dodaj komentarz