Kilka tygodni wzmożonych przygotowań, dwa dni kiermaszowej pracy, zaangażowanie organizatorów oraz mieszkańców Maszewa i okolic, zaowocowało dziś piękną kwotą 26.208,82. Kwota w całości trafi na konto małej Ingi z Polic, która choruje na SMA. Rodzice Małej Ingi w wywiadzie dla nas powiedzieli wprost;” Nie jesteśmy w stanie sami zgromadzić 9 mln. Nawet jeśli sprzedamy wszystko i zapożyczymy się nadal nie będzie nawet części potrzebnych środków. Inga z dnia na dzień słabnie. Choroba postępuje, a my rozkładamy ręce. Jedyne co nam zostało to prosić o pomoc, modlić się i mieć nadzieję.”

Przedszkole w Maszewie przybyło z odsieczą.

To trzeci kiermasz dla Ingi zorganizowany przez Przedszkole Miejskie w Maszewie.

Cały sztab wolontariuszy z Panią Dyrektor Małgorzatą Rojek na czele zakasało rękawy i zaraziło lokalną społeczność swoją werwą i chęcią niesienia pomocy.

Ciasta, ciasteczka, babeczki, baby, ozdoby, dekoracje świąteczne, swojskie jaja, przetwory, pierogi to  wszystko można było nabyć na kiermaszu z którego cały dochód zasilił konto małej Ingusi.

Krew dla Dawida

Dla Dawida Bałoniaka 25 – letniego mieszkańca Gminy Maszewo, który choruje na ostrą białaczkę szpiku kostnego, wraz z kiermaszem charytatywnym dla Ingi, został zorganizowany pobór krwi. Dyrektor Przedszkola Miejskiego i koordynator akcji Pani Małgorzata Rojek przekazała Nam, że otrzymała informację od Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie w której czytamy: “Do mobilnego Punktu Poboru Krwi w Maszewie zgłosiło się 46 osób, krew oddało 42 osoby. Łącznie oddano 18900 ml krwi …”.

To nie koniec akcji

Cały sztab dobrych maszewskich serc zapewnił nas, iż nie zwolnią tempa. „ Nie możemy poprzestać, nie i koniec, … będziemy działać dalej i na pewno niebawem zaprosimy Was przemiła redakcjo do nas na kolejną charytatywną akcje …” – zapewnia wolontariusz Pani Renata Żak.

Bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie i obiecujemy, iż na kolejny kiermasz przybędziemy licznie i tak jak dziś z pełną sakiewką.

( redaktor blue )

 

Dodaj komentarz