Sami marzyciele i wizjonerzy – tak można podsumować wypowiedz pana radnego Krzysztofa Zajko w kontekście uchwalenia planu zagospodarowania przestrzennego dla miasta Goleniów oraz włączenia w ten plan koncepcji “Serce Miasta” oczywiście dostosowanej do obecnych realiów.

Trzynaście lat temu, radny Zajko z ekipą rządzącą- wówczas prawa ręka burmistrza Wojciechowskiego – stworzyli i promowali koncepcję ” Serce Miasta”. Owa koncepcja, tak po krótce, to plan na zagospodarowanie przestrzeni wzdłuż rzeki Iny w sposób rekreacyjno – handlowy, gdzie mieszkańcy mogliby miło spędzać czas.

Ja w 2009 roku sobie marzyłem, że jak będę miał wnuki to se pójdę na lody z wnukami. Dzisiaj mam sześcioro wnuków, a serca miasta jak nie było tak nie ma i też mam do siebie w jakiś sposób żal że nie byłem na tyle skuteczny żeby doprowadzić do rozpoczęcia tej inwestycji bo to jest inwestycja na dekady – mówi Krzysztof Zajko radny Rady Miejskiej w Goleniowie.

Trzynaście lat przeminęło bezpowrotnie. Przestrzeń w centrum, która mogłaby być pięknym obszarem wypoczynkowym zarasta, z amfiteatru zrobiła się ruina. Śmiało można rzec, że teren naszego miasta z ogromnym potencjałem, z roku na rok popada w coraz głębszy dramat.

Co dalej z tematem ? 

Jak informuje magistrat, dnia 21 czerwca o godzinie 15:30 w sali sesyjnej w urzędzie Miasta i Gminy Goleniów odbędzie się spotkanie z mieszkańcami, na którym burmistrz przedstawi projekt planu zagospodarowania przestrzennego Goleniowa:

–  dla terenu położonego w centrum miasta wzdłuż rzeki Iny
–  dla terenu położonego przy ulicy Nowogardzkiej, w obrębie ewidencyjnym 3
Czy będzie to jedynie sucha prezentacja, czy raczej próba nawiązania dialogu społecznego ?

Prokurator postawił zarzuty Burmistrzowi

Kamila Chilkiewicz – Piwowarska

 

 

Dodaj komentarz