Na ten moment czekaliśmy aż 26 miesięcy ! – powrót trasy do Oslo Gardemoen z linią lotniczą Norwegian. Po pandemii koronowirusa na nasze lotnisko powróciła linia Norwegian, a wraz z nią loty na główne lotnisko stolicy Norwegii.

Pierwszy lot na trasie Oslo – Szczecin – Oslo odbył się w dniu 04.06.2022.

Na pokładzie inauguracyjnego rejsu było aż 172 pasażerów, z czego 37 % stanowili obywatele Norwegii, dla których to przylot na Pomorze Zachodnie był okazją na krótki, kilkudniowy urlop.

Fakt, iż tylu Norwegów, po tak długiej przerwie wybrało się inauguracyjnym rejsem do Szczecina cieszy tym bardziej, że przed pandemią ponad połowa pasażerów korzystających z tego połączenia była obywatelami Norwegii, a Pomorze Zachodnie stanowiło dla nich ciekawą alternatywę dla kilkudniowych wypadów urlopowych.

Mamy nadzieję, że to połączenie nadal będzie przysparzało naszej branży hotelarskiej dużą ilość turystów z tzw. grupy premium.

Trasa 𝗦𝘇𝗰𝘇𝗲𝗰𝗶𝗻- 𝗢𝘀𝗹𝗼 𝗚𝗮𝗿𝗱𝗲𝗿𝗺𝗼𝗲𝗻 obsługiwana będzie, 189 miejscowymi samolotami Boeing 738 – 800 w każdy wtorek oraz sobotę, a ceny biletów zaczynają się już od 119zł.

Więcej informacji Strona portu

 

Inny ciekawy artykuł

Spacerkiem wzdłuż rzeki Iny

Dodaj komentarz