TWÓRCY TEATRU KRZYK WE FRANCJI, WŁOSZECH, RUMUNII I ŁOTWIE

Marek Kościółek we Francji

Teatr Krzyk na Międzynarodowych Festiwalach Teatralnych we Włoszech, Rumuni i na (w) Łotwie
Marek Kościółek przebywa w La Salvetat-sur-Agout ( w regionie Oksytania, w departamencie Hérault). Razem z Marcinem Pławskim z Teatru Krzyk prowadzi tam autorskie warsztaty z młodzieżą i dziećmi w ramach Międzynarodowej Konferencji poświęconej zagadnieniom wsparcia pedagogicznego, psychologicznego i arte terapeutycznego dla dzieci rodzin zaangażowanych bezpośrednio w konflikt z rosyjskim najeźdźcą.
Poza Markiem i Marcinem reprezentujących maszewski teatr zajęcia prowadzą m.in. pedagodzy  z Libanu, Francji, Izraela, Niemiec oraz z Ukrainy. 
Do Włoch, Rumuni i Łotwy 
1 września Marek Kościółek, Aleksandra Czubińska oraz Nikola Palej brali udział na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym we Włoszech (Oliveto Citra, miejscowość i gmina w regionie Kampania), zaprezentowali swój autorski spektakl “HEJ, TY”. 
“HEJ, TY” zdobyło w Polsce wiele nagród. Pokazywany był również na kilku festiwalach międzynarodowych. Spektakl maszewskiego zespołu dostał się do grona sześciu przedstawień zgłoszonych z zagranicy by reprezentować Polskę. 
Spektakl ten wyreżyserowali wspólnie Marek Kościółek oraz Anna Giniewska, a grają w nim studentki Akademii Sztuki w Szczecinie Aleksandra Czubińska oraz Nikola Palej. 
To samo przedstawienie zostanie pokazane na Międzynarodowych Festiwalach Teatralnych w Rumuni (Alba Iulia)  w dniach 8-12 września oraz na (w) Łotwie (Rezekne) w dniach 15-18 września.
Warto zaznaczyć przy okazji, że TEATR KRZYK w tym roku zrezygnował z obchodów swojego XX-lecia w Maszewie (zaplanowanych było kilkadziesiąt wydarzeń dla mieszkańców gminy w tym m.in warsztaty dla dzieci, młodzieży, spektakle plenerowe, koncerty, lokalne inicjatywy) i NIE OTRZYMUJE  od swojej gminy Maszewo środków na swoją działalność. 
Wyjazdy Międzynarodowe wspiera w tym roku Urząd Marszałkowski oraz nieznacznie powiat goleniowski. 
Foto (HEJ, TY): Marcin Pławski
Foto Marka Kościółka (twarz): – Michał Wojtarowicz
Foto: M.K. – Anna Grzelak

(red.)

 

Inny ciekawy artykuł

O KULTURO wypada po sobie posprzątać !

Dodaj komentarz