Radny Robert Kuszyński zwolennik czy przeciwnik polityki Pana Burmistrza. Człowiek Klubu BRK, czy opozycji ?

Postanowiliśmy pochylić się nieco nad tym Panem i prześledzić jego głosowania co do najistotniejszych kwestii w naszej Gminie.

Pan Kuszyński bowiem, w naszej ocenie, zaczyna się sam ze sobą gubić, a nie ma nic gorszego jak niespójny wewnętrznie lokalny polityk, który za każdym razem próbuje się wybielić zrzucając winę na kogo tylko się da, byle jak najdalej od swojej osoby.

Sesja – Absolutorium i Wotum Zaufania dla Burmistrza Gminy Goleniów

Pan Kuszyński mimo wyrażania niepochlebnych opinii na temat polityki Burmistrza Roberta Krupowicza w mediach społecznościowych czy podczas wywiadów dla lokalnych mediów, nie podjął dyskusji w przedmiocie sprawozdania z realizacji Budżetu Gminy za rok 2020r. Co więcej podczas głosowania nie pozostał konsekwentny w stosunku do swoich prezentowanych medialnie stanowisk i oddał głos na tak. Taki sam głos oddał przyznając Burmistrzowi Krupowiczowi absolutorium.

 

Głos Radnego Kuszyńskiego przy 11 głosach za nie miał żadnego znaczenia dla przyjęcia uchwały, jednak miał wyraz symboliczny i jak mniemamy, był to wyraźny przekaz w kierunku Pana Burmistrza w stylu ” Robert – co złego to nie ja”.

Zauważyć należy, iż w obydwóch przypadkach twarda opozycja czyli Klub Prawa i Sprawiedliwości + Niezależni oraz Klub Ruch Miejski konsekwentnie głosuje na NIE, Pani Chodyko – wstrzymuje się.

Słynna  “Sesja Śmieciowa” 

Radny Kuszyński jasno i klarownie wyraża swoje stanowisko, iż nie godzi się na podwyżkę za odbiór i wywóz odpadów komunalnych do kwoty 30 zł. Co widzimy w głosowaniu upsss … NIEOBECNY mimo, iż na sali był. Przypadek, czy kolejne puszczone oczko w kierunku Burmistrza Krupowicza ?

Oczywiście chcąc odpędzić kąśliwe komentarze kolegów, po przerwie i głębszej refleksji podjął próbę zniwelowania swojego faux-pas. Postanowił złożyć wniosek do Pani Przewodniczącej o poniższej treści:

Chciałbym zauważyć, że podczas ostatniego głosowania z przyczyn dla mnie niewiadomych nie działał mi system. Nie mogłem ani złożyć wniosku ani zagłosować. W związku z powyższym uważam, że powinna być reasumpcja głosowania.

Pan Kuszyński jest wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej siedzącym tuż obok Pani Przewodniczącej. Widząc, że system zadziałał wadliwie powinien zareagować bez zbędnej zwłoki, a nie po 15 minutowej przerwie. Co do zasady Pani Przewodnicząca odrzuciła wniosek Radnego. Jej stanowisko w przedmiotowej sprawie podtrzymał również radca prawny.

Najlepsze Szanowni Państwo zachowaliśmy jednak na sam koniec. 

Głosowanie z sesji ostatniej w sprawie przyznania podwyżki Panu Burmistrzowi Robertowi Krupowiczowi.

Jak myślicie, czyj głos zaważył na tym, że Pan Krupowicz dostał więcej niż, w ocenie wielu, powinien ? Oczywiście, że Pana Roberta Kuszyńskiego, który w glosowaniu nad propozycją Ruchy Miejskiego aby Burmistrzowi przyznać minimum z minimum zagłosował na NIE ,co w konsekwencji otworzyło furtkę Klubowi Roberta Krupowicza do dalszej gry o wyższe uposażenie dla naszego włodarza.

Rzecz jasna, jak można było się spodziewać swoją porażkę i niekonsekwencję w działaniu chciał w całości przypisać kolegom z Ruchu Miejskiego, insynuując w mediach społecznościowych, że podczas przerwy w obradach zamknęli się z “kimś” w pokoju w celu dogadania się. Zapytany przez naszą redakcyjną koleżankę czy w takim razie zechce swoje stanowisko wyartykułować przed kamerą odparł, iż nie będzie przed nią (kamerę) leciał jak tylko ktoś tupnie nogą. Dlaczego Pan Radny boi się konfrontacji ?

Całość podsumujemy krótko ale treściwie:

Szanowni Państwo, w naszej ocenie, lepszy jest polityk, który mówi wprost ” Chcę aby władza była, moja, tylko moja i zrobię wszystko aby tak było” niż człowiek który tej władzy pragnie ponad stan manipulując, knując i drwiąc za równo z Klubowej Koalicji, Opozycji, a w konsekwencji i nas Mieszkańców Gminy Goleniów.

Czas na chwilę refleksji …

(red.)

Dodaj komentarz