Zasadnicza służba wojskowa – Wstąp do wojska

Ministerstwo Obrony Narodowej zachęca do nowego rodzaju służby – dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.

To możliwość zdobycia ciekawych doświadczeń, rozpoczęcia kariery w Wojsku Polskim i służby dla bezpieczeństwa naszej Ojczyzny. Więcej o służbie na portalu https://www.wojsko-polskie.pl/zostanzolnierzem/

Jeżeli nie pełniłeś służby wojskowej, możesz odbyć przeszkolenie wojskowe i w przyszłości zasilić rezerwy albo wstąpić do armii zawodowej. Zainteresowany? Złóż wniosek, czekaj na kontakt z rekruterem, przejdź rekrutację, odbierz kartę powołania.
Podczas 28-dniowego szkolenia nauczysz się podstaw wojskowego rzemiosła, w tym regulaminów, musztry, zasad posługiwania się bronią i innym sprzętem wojskowym. Szkolenie kończy się złożeniem przysięgi wojskowej.
Szkolenie specjalistyczne trwa do 11 miesięcy i jest połączone z wykonywaniem obowiązków na stanowisku służbowym w jednostce wojskowej. Jeśli przejdziesz pełny cykl szkolenia, masz pierwszeństwo w naborze do służby zawodowej!
.
Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa to: 4560 zł od pierwszego dnia służby, możliwość zdobycia dodatkowych uprawnień np. prawo jazdy, operatora maszyn, spawacza, patent nurka czy skoczka spadochronowego, najprostsza droga do zawodowej służby.

(red.)

One thought on “Zasadnicza służba wojskowa – Wstąp do wojska

Dodaj komentarz