Rusza budowa ostatniego odcinka S6 

Poznaliśmy oferty na realizację S6 Koszalin – Sławno 

Znamy oferty wykonawców zainteresowanych realizacją odcinka drogi ekspresowej S6,  od końca obwodnicy Koszalina i Sianowa do Sławna, o długości ok. 23 kilometrów.  Łącznie wpłynęło aż 12 ofert,  a najniższą o wartości ok. 614,9 mln zł złożyła firma Polaqua. Oferty będą teraz sprawdzane i weryfikowane. Wszyscy wykonawcy skrócili czas realizacji zadania i wydłużyli okres gwarancji. Dzisiaj (30 grudnia)  planowane jest otwarcie ofert w przetargu na budowę S6 Sławno – Słupsk. 

Roboty budowlane i projekty wykonawcze 

Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana, będzie miał za zadanie przygotować projekty wykonawcze oraz wykonać roboty budowalne, a także uzyskać decyzję o pozwoleniu na użytkowanie. W ramach zadania wykonane zostaną m.in. obiekty inżynierskie, takie jak wiadukty i estakady, oraz infrastruktura związana z urządzeniami ochrony środowiska, tj. zabezpieczenia akustyczne, przejścia dla zwierząt, przepusty ekologiczne wraz z ogrodzeniem ochronno-naprowadzającym. Inwestycja powinna być zrealizowana w okresie 29 miesięcy od momentu podpisania umowy.  

S6 Sianów – Sławno 

Odcinek Sianów – Sławno rozpoczyna się tuż za nowo budowaną obwodnicą Koszalina i Sianowa i kończy przed miejscowością Sławno. W ramach inwestycji przewidziano budowę czterech węzłów drogowych (Kawno, Malechowo, Karwice Bobrowice), Obwodu Utrzymania Drogi (OUD) oraz pary Miejsc Obsługi Podróżnych (Karwice Północ i Południe).  Zadanie obejmuje także przebudowę dróg poprzecznych, krzyżujących się z nowo zaprojektowaną drogą ekspresową oraz budowę dróg dojazdowych. Będzie to dwujezdniowa droga ekspresowa, z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Cały 46-kilometrowy odcinek drogi S6 Koszalin – Słupsk powinien zostać udostępniony kierowcom w 2025 r. 

Prace na budowie S6 postępują miarowo, a to daje nam kierowcom nadzieję na jazdę, w niedługim czasie na trasie Szczecin – Gdańsk z dozwoloną prędkością w czasie poniżej 4 godzin.

(red.)

 

Podobny artykuł

foto: GDDKiA

Dodaj komentarz