Już 7-8 maja na Wałach Chrobrego w Szczecinie, ponownie odbędzie się Festiwal Podróżny i Czasu Wolnego PIKNIK NAD ODRĄ. Wydarzenie ma miejsce na nabrzeżu Odry w Szczecinie, niezmiennie od 18 lat i jest to jedna z największych imprez plenerowych na Pomorzu Zachodnim, a także najliczniej odwiedzane targi turystyczne w Polsce!

WYDARZENIE TURYSTYCZNE DLA DOROSŁYCH I DZIECI
Festiwal Podróży i Czasu Wolnego PIKNIK NAD ODRĄ to wydarzenie turystyczne łączące w sobie zarówno innowacyjne podejście do promocji regionów, branżowe spotkania networkingowe, jak i elementy imprezy miejskiej. Podstawą dla powstania festiwalu stały się działające nieprzerwanie od 31 lat targi turystyczne Market Tour, które od 2005 roku przybierają formę plenerowego Festiwalu Podróży i Czasu Wolnego. To niepowtarzalne wydarzenie, podczas którego uczestnicy mogą zapoznać się z ofertami turystycznymi, nie tylko wakacyjnymi, dowiedzieć się o ciekawych zakątkach podróżniczych i sprawdzić ofertę branży turystycznej. Co rok imprezę odwiedza ok. 50-70 tys. osób biorących udział w organizowanych wydarzeniach – wspomnianych targach turystycznych, degustacji w Alei Produktów Tradycyjnych, Wielkim Gotowaniu przygotowywanym wspólnie z regionem partnerskim, atrakcjach dla dzieci, Jarmarku Rozmaitości, rozmowach w festiwalowym studiu i prezentacjach na scenie. Wystawcy natomiast mają okazję do nawiązywania relacji biznesowych podczas wieczoru B2B.

TARGI TURYSTYCZNE MARKET TOUR

Piknik nad Odrą to przede wszystkim targi turystyczne Market Tour, które są drugimi najstarszymi targami turystycznymi w Polsce. To idealne miejsce do promocji regionów z kraju i zagranicy, touroperatorów czy branży hotelarskiej. Pośród wystawców tej strefy nietrudno znaleźć: krajowe, regionalne i lokalne organizacje turystyczne, ośrodki wypoczynkowe, hotele, organizatorów turystyki, firmy związane z turystyką aktywną, producentów sprzętu turystycznego i firmy zajmujące się transportem lotniczym, autobusowym i promowym. To także przestrzeń dla miłośników aktywnego wypoczynku, pasjonatów historii, ale także osób planujących chwilę relaksu poza granicami miasta. Co roku w strefie podróży wystawiają się goście z zagranicy, zarówno nasi najbliżsi sąsiedzi z Niemiec, Czech, jak i wystawcy z Europy Zachodniej i z południa kontynentu. W tym roku, regionem partnerskim zostały Czechy Południowe, których reprezentacja przywiezie na Wały Chrobrego kawałek Czech, zaprosi do skosztowania zupy kartoflanej Bramborački, zaprezentuje swoje regionalne produkty, zaskoczy odwiedzających np. występem kobziarzy, a także zaprosi do powstałego specjalnie na tą okazję muzeum Południowoczesnego i Galerii Południowoczeskiej Alšova. To właśnie tutaj będzie można wziąć udział w warsztatach garncarskich, wybić monetę i zabrać ją ze sobą do domu, obejrzeć walizki muzealne uzupełnione o przedmioty ze skansenu archeologicznego Trocnov, zobaczyć przykłady pracy rzeźbiarza czy wziąć udział w pokazie robienia nawijanych pereł i przekonać się, że Czechy Południowe to także rewelacyjny kierunek na wakacje.

ROZMAITE STREFY TEMATYCZNE

Piknik nad Odrą, przyciąga odwiedzających również ze względu na rozmaite strefy tematyczne. Niezwykłym wydarzeniem festiwalu jest Wielkie Gotowanie, czyli regionalna potrawa przygotowywana we współpracy z Partnerem festiwalu. W tym roku naszych gości poczęstujemy specjalnością Czech Południowych – tradycyjną zupą kartoflaną, zwaną Bramboračka. Lokalne produkty i wyroby prezentowane są także w Alei Produktów Tradycyjnych, gdzie różnorodność wystawców zapewnia szansę skosztowania potraw i produktów z różnych stron naszego kraju. W Parku Czasu Wolnego wystawiają się firmy związane ze sportem i rekreacją, producenci sprzętu turystycznego, organizatorzy różnorodnych aktywności czy szkoły językowe. Podróżowanie to także poznawanie nowych smaków i kuchni, dlatego festiwalowi towarzyszy Przystań Food Trucków i Strefa Browarów Rzemieślniczych, gdzie odwiedzający będą mieli okazję skosztować pysznego burgera, aromatyczne curry, meksykańskie buritto i spróbować rzemieślniczych piw. Odwiedzający chętnie przemierzają również alejki Jarmarku Rozmaitości, gdzie mogą zakupić pamiątki wykonane przez rękodzielników, ekologiczne kosmetyki i wiele więcej. Najmłodsi natomiast uwielbiają Ocean Zabawy, czyli strefę z atrakcjami dla dzieci oraz wesołe miasteczka. I w tym roku nie zabraknie wyjątkowego miejsca dla dzieci, dmuchanych zamków czy stoiska z balonami.

SCENA PIKNIKU NAD ODRĄ

Scena Pikniku nad Odrą to niepowtarzalne miejsce dla utalentowanych ludzi z Pomorza Zachodniego i nie tylko. Jak co roku zaprosiliśmy artystów małych i dużych, aby tego dnia zabłysnęli na piknikowej scenie, wśród tysięcznej publiczności. Między innymi, pojawią się soliści i zespoły reprezentujące najróżniejsze rodzaje muzyki, tancerze czy cheerleaderki. Na scenie będzie się również mieścić nasze piknikowe studio, do którego zaprosimy naszych gości i wystawców. Wszystkie rozmowy i atrakcje będą transmitowane na telebimie oraz na facebooku Pikniku nad Odrą.

Festiwal Podróży i Czasu Wolnego PIKNIK NAD ODRĄ odbywa się tradycyjnie w drugi weekend maja przy Wałach Chrobrego w Szczecinie i stanowi idealne przygotowanie do rozpoczęcia podróżniczego sezonu. To wyjątkowa okazja do spędzenia czasu w malowniczej scenerii Wałów Chrobrego na rodzinnym pikniku, gdzie nietrudno znaleźć atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

 

 

(red.)

 

 

Inny ciekawy artykuł

82 rocznica Zbrodni Katyńskiej

Dodaj komentarz